Як правильно заморожувати та зберігати гриби. Поради досвідчених грибників.

Поради досвідчених грибників.

Тихе полювання — цікаве заняття, яке приваблює багатьох. Зібравши великий врожай грибів, люди намагаються зберегти ці дари природи на довгі зимові місяці. Адже цей продукт широко застосовується в кулінарних цілях. Існує кілька способів того, як зберігати гриби: консервування, сушіння, заморожування. Про останній метод ми розповімо у даній статті, інформує Ukr.Media.

Попередня обробка

Для такого способу підходять різні види грибів (боровики, лисички, печериці, підберезники, опеньки).

Вони повинні бути молодими, міцними та не червивими.

У свіжому вигляді даний продукт легко псується і вимагає дбайливого ставлення. Тому бажано обробити та заморозити гриби відразу після того, як їх зібрали в лісі або купили на ринку.Спочатку потрібно відокремити якісні продукти від сумнівних. Підозрілі, червиві або старі гриби необхідно викинути. Дари природи, які залишилися очищають від частинок бруду зубною щіткою, видаляють зіпсовані ділянки м’якоті. Продукти ретельно промивають в мисках з прохолодною водою кілька разів. Потім обтирають серветками.

Великі гриби ділять на невеликі фрагменти.

Заморожування

Потім продукти поміщають в один ряд на поверхню таці. Прибирають в морозильну камеру. Коли гриби стануть твердими, їх перекладають в контейнер або в пластиковий мішок.

Бажано прикріпити до упаковки папірець. На ньому слід написати дату збору грибів та їх різновид.

Підталий продукт є відмінним середовищем для розмноження шкідливих мікроорганізмів. Тому такі гриби треба використовувати відразу після того, як вони відтануть.

Упаковуючи продукти в пластиковий пакет, потрібно переконатися в тому, що мішок містить мінімальну кількість повітря, яке може погіршити якість сировини. З цієї ж причини контейнери слід заповнювати повністю. Деякі господині перед тим, як заморожувати гриби, варять їх у киплячій воді з додаванням солі, відкидають на друшляк і сушать.

При правильному зберіганні дари природи залишаються свіжими та смачними протягом цілого року.