Як правильно заморозити та висушити малину на зиму, щоб не втрачала свій смак та аромат

Ягоди малини є найсмачніші та найкорисніші, бо мають у складі багато вітамінів. З них варять смачне варення, закривають компоти, використовують як начинку для пиріжків, вареників та тістечок. Головною умовою заготівлі — є збереження в ягодах всіх вітамінів та мінералів.

Заморожування малини.

Домашні ягоди малини, з власного городу можна не мити. Ретельно переберіть їх залишаючи цілі й неушкоджені.

Куплену в супермаркеті чи на базарі малину промийте в друшлаку під струменем холодної води та просушіть на паперовому рушнику. А після перекладіть її в герметичні пакети розміром 20х40 см. та відправте в морозильну камеру. Такі пакети вміщують всього 2-3 порції малини, що дуже вигідно при вживанні.

Заморожування малини, щоб вона не пошкодилася й була цілою.

Для цього вкрийте невелику кухонну дошку чи пласке блюдце пергаментним папером або харчовою фольгою та розкладіть на неї ягоди малини на певній відстані. Перенесіть до морозильної камери й дайте повністю заморозитися. Після вийміть та складіть ягоди в герметичний пакет й покладіть в морозилку.
Розморозка малини.

Для розморозки ягід малини покладіть їх на блюдо одним шаром та поставте на полицю холодильника. Або поставте на стіл в кімнаті, якщо температура в ній не вище 20°С.

Сушка малини в духовці чи електросушці.

Час повного висушування малини в електросушці близько 20 годин. Вона виходить просто ідеальною не тільки за формою, а й за смаком.

Для сушки малини використовують духовку. Для цього розкладіть ягоди на деко, застелене пергаментом, перенесіть в нагріту до 60°С духовку й виставте режим конвекції на 6 годин. Щоб циркулювало повітря в духовці трохи відкрийте дверцята в ній. Однак, відходити від малини далеко не можна, щоб вона не згоріла.

Правильне зберігання сушеної малини.

Зберігати сухі ягоди потрібно в чистих та сухих скляних банках накривши кришками або закатайте їх герметично.