Як правильно зберігати цибулю, щоб вона пролежала до весни та не гнила

Ріпчаста цибуля одна з перших овочів, які дозрівають у липні. Щоб вона добре зберігалася, потрібно правильно та своєчасно зібрати її.

Збір цибулі.

Основною ознакою зрілості цибулі є полегле й сухе пір’я, тонка шийка, лусочки міцні та мають характерний колір. Це говорить про те, що потрібно таку цибулю негайно вибрати з грядки.

Строк зростання цибулі до повної зрілості коливається від 90 до 120 днів, це припадає на середину — кінець липня.



Прибирати її потрібно в суху та сонячну погоду й залишити на ділянці, розклавши в один шар, сушитися під сонцем.

Часто, в передбачені строки для збирання, цибуля стоїть зелена. Для прискорення процесу збору, господині легенько пригинають бадилля цибулі до землі, таким чином даючи змогу цибулі швидше дозріти.

Сушка цибулі.

Головною умовою гарного зберігання взимку, є якісно висушена на сонці цибуля. Під сонячним промінням, вона не тільки висохне, але й продезінфікується. Тримати на грядці цибулю, бажано, не менше тижня, періодично перевертаючи її. Але якщо погода не дозволяє, тоді потрібно перенести її на добре вентильоване горище або веранду.



Коли прибирати цибулю довелось у несприятливі погодні умови, або росла в дощове та холодне літо, тоді потрібно спочатку зняти з неї всі лусочки, а вже потім класти на просушку. Згодом у цибулі з’явиться нове лушпиння.

Коли цибуля повністю висохне, відрізають коріння та бадилля на відстані 4-6 см від шийки.

Зберігання цибулі у приміщенні.

Перед закладанням цибулі на зиму, потрібно провести відбір її по зовнішньому вигляду та фракціях. Відбираються тільки зовні здорову, великого розміру, без ушкодження та із сухою закритою шийкою. Дрібна, пошкоджена та недозріла цибуля, відразу йде на переробку.

Місце для зберігання цибулі.



Приміщення в якому буде зберігатися цибуля має бути сухим, а місткість пропускати повітря. Для цього, можуть підійти місця на шафі під стелею, в коморі або в окремому ящику на антресолях.

Наші бабусі завжди плели коси-в’язанки з цибулі та вішали на кухні під стелею на прикріплену жердинку.

Ще господині вдавались до різних хитрощів, щоб зберегти врожай цибулі. Вони пересипали її власним лушпинням чи крейдою, 200 грамів на 10 кг цибулі. Виявляється крейда може вбирати зайву вологу та не дає їй проростати та загниватись.



На протязі всього періоду зберігання, цибулю оглядають та перебирають, щоб прибрати ушкоджену гниттям. Також, дивляться вологість та при потребі підсушують. Сушать її в газовій чи електродуховці на мінімальній температурі. Потім вимикають та просушують відкривши дверцята.

Якщо скористатися такими простими та доступними порадами зберігання цибулі у квартирі, можна мати завжди в домі свою цибулю та ще висадити на весні на зелень.