Чим підгодовувати, щоб отримати хороший урожай, і чого їм бракує.
Загущені посадки, тривала похмура погода, низька освітленість у поєднанні з низькими нічними температурами провокують появу чоловічих квіток. А недолік світла веде до уповільнення росту і розвитку рослин, інформує Ukr.Media.
Огірки загущувати не можна, щоб плоди потім не росли кривими. Оптимальна посадка — три-чотири рослини на один квадратний метр. Підв’язуйте і обов’язково формуйте рослини огірка в теплиці.
Чим підживити?
Для високого врожаю огірків потрібні легкі за механічним складом, нейтральні (рН 6,5-7,0), багаті перегноєм ґрунти. Для огірків категорично не підходять важкі ґрунти з близьким рівнем ґрунтових вод.
В початковий період плодоношення використовуйте 30-40 г комплексних добрив на 10 л води. У період масового плодоношення дози підгодівлі змінюють: потрібно 40-50 г на 10 л води.
При затяжній похмурій погоді проведіть підгодівлю по листу комплексними водорозчинними добривами з мікроелементами в концентрації 0,1 % (1 г добрива на 1 літр води).
Чого бракує огіркам?
Якщо рослини слабо ростуть, стебла тонкі, листя блідо-зелене, зав’язь жовтіє — очевидний недолік азоту. При надлишку азоту рослини «жирують», посилюється ріст, листки великі, а цвітіння і плодоношення затримується.
При недоліку фосфору сповільнюється ріст рослин і плодів, листя дрібне, темно-зеленого кольору.
При нестачі калію на листках помітна блідо-жовта облямівка по краю листа.
Як правильно поливати огірки?
Регулярні поливи — запорука гарного врожаю, бо при нестачі вологи ріст рослин припиняється, зав’язі опадають. Але і перезволоження негативно позначається на розвитку рослин, знижується аерація кореневої системи, кореневі волоски відмирають.
Поливати огірки слід під корінь у ранкові години теплою водою (23-24°C). З початком періоду плодоношення поливати огірки необхідно через 2-3 дні. Орієнтуйтеся на погодні умови. У спекотну погоду огіркам необхідні щоденні поливи. У прохолодну і дощову погоду скоротіть частоту та обсяг поливів. Норми поливу: від 4-5 до 10-12 л/м².