Як проростити і посадити насіння капусти на розсаду, щоб виросла гарна та міцна

Більшість городників вирощують капусту. Тому, слід подбати про вирощування розсади. Ранню капусту слід висівати на початку або в середині березня, а пересадка у відкритий ґрунт проводиться наприкінці квітня. Середньостиглу капусту висаджують на початку квітня, а пізньостиглу — на початку травня.

Обробка, знезараження та загартовування насіння.

На упаковці з насінням можна побачити інформацію про обробку. Магазинне насіння можна сіяти без попередньої підготовки. Якщо насіння з ринку або зібране вручну, воно потребує обробки. Рівномірно розкладіть насіння по тканині та відсортуйте великі й середні. Загорніть в потрійний шар марлі та покладіть у воду температурою 40-50 градусів на 20 хвилин. Потім покладіть його в холодильник на 24 години. Після цього залиште насіння при кімнатній температурі, щоб прогрілося та можна висівати.

Ґрунт.

Придбайте готову суміш ґрунту або приготуйте власноруч. Існує три варіанти приготування ґрунту.

Змішайте торф, дерновий ґрунт, перегній або компост в співвідношенні 1:1:1.

Змішайте дерновий ґрунт та перегній в співвідношенні 1:1 й додайте 2 ст. л. попелу.

Змішайте торф, дерновий ґрунт та пісок в пропорції 1:3:1.

В ґрунт, також, можна додати комплексне мінеральне добриво. На 1 кг ґрунту знадобиться 1 ст. л. добрива.

Посадка відбувається в ящики, горщики, стаканчики або торф’яні таблетки. На дні ємності потрібно зробити дренажні отвори для відведення зайвої вологи.

Посів.

Зробіть борозни 1 см завглибшки. Покладіть насіння на відстані 3 см один від одного. Зверху насипте ґрунт та рясно полийте. Накрийте ємність харчовою плівкою та поставте в теплому сонячному місці.

Догляд за розсадою.

Перше листя з’явиться через 9-10 днів. Тоді переставте розсаду в прохолодне місце при температурі 10-12 градусів й забезпечте гарне освітлення. Через 7 днів переставте розсаду в тепліше місце при температурі 15-16 градусів тепла. Через два тижні після появи листя проведіть пікірування по окремих ємностях.

Полив здійснюється по мірі висихання ґрунту. Також, розсада потребує свіжого повітря. Після кожного поливу провітрюйте горщики з саджанцями.