Як садити часник навесні? Корисні поради для гарного урожаю!

Перевага ярого (весняного) часнику в тому, що він зберігається набагато краще часнику, який висаджений восени, хоча за врожайністю поступається озимому часнику. Відрізняються два види один від одного тим, що озимий часник має стовбур в центрі головки, а зубки ярого щільно прилягають один до одного, інформує Ukr.Media.

Багато дачників задаються питанням про те, як садити часник навесні. Так як ярий часник хоч і не морозостійкий, але холодостійкий, то деякі досвідчені агрономи, які вирощують велику кількість часнику для продажу, на зиму складають його у білі мішки (такі в яких продається цукор), і закопують в землю на півтора багнета лопати. Зверху засипають товстим шаром листя і утеплюють плівкою. Під такою шубою він не замерзає, а відчуває себе комфортно. Якщо дачник садить невелику кількість часнику, то його можна перед посадкою на пару тижнів поселити в холодильнику. Деякі перед посадкою тримають часник близько півгодини в слабкому розчині марганцівки або сольовому розчині (3 ст. ложки на піввідра води).

Коли і де садити часник навесні!

Часник садять відразу після морозів, десь у середині квітня.

Для посадки часнику не підійде земля, де до цього був посаджений часник або цибуля, після картоплі теж земля не підходить. Краще, щоб до часнику там росли огірки, кабачки, білокачанна рання капуста, цвітна капуста. Грядки слід скопати і розпушити.Як садити часник навесні!

Безпосередньо перед посадкою слід рясно полити грунт розчином кухонної солі, з розрахунку 3 ст. ложки на відро води. Садять часник денцем вниз. Приблизно на 1-2 сантиметри вглиб. Відстань між зубками 8-10 сантиметрів, а відстань між грядками 15 сантиметрів. Після сходів бажано підгодувати часник сульфатом амонію, що не дає шкідникам зіпсувати урожай. Цю процедуру бажано повторити в середині червня.

Часник дуже любить вологу, але не варто сильно заливати його в липні. Нехай він трохи підсохне перед збором.

Як садити часник навесні? Корисні поради для гарного урожаю!