Як святкують Великдень у різних країнах світу. Це цікаво знати!

Ми вирішили зібрати великодні традиції, які нам не знайомі.

Ми розповімо вам про звичаї інших країн на Великдень-2019, серед яких були навіть розпалювання багать і обливання водою. Буде цікаво!

В самому розпалі Великий піст-2019, що передує світлому святу. А це значить, що і підготовка до Великодня вже стартувала, інформує Ukr.Media.

Ми рекомендуємо ознайомитись з цікавими традиціями святкування Великодня в різних країнах світу. Отже, поїхали!

Італія

Цікавої традиції дотримуються італійці кожну Пасху — під час пасхального святкування Італія, яка зазвичай наповнена звуками сміху і голосних розмов, занурюється в тишу. Віруючі збираються разом і беруть участь у процесіях, несучи церковний хрест по міських вулицях. Під час цієї християнської процесії говорити між собою не прийнято.

Польша

В Обливаний понеділок, а це завжди перший день тижня після Великодня, поляки обливаються водою, причому роблять це не завжди по своїй волі. Водяний обряд починають виконувати хлопці, обливаючи дівчат з відер або водяних пістолетів, а ті часто дають відсіч. Обряд ще називають «шмигус-дингус» і він нагадує про більш ранні традиції, коли дівчата мали дарувати хлопцями яйця, а якщо вони цього не робили їх купали в річці або обливали водою з відра.

Фінляндія

У день Пасхи фіни цілими сім’ями виходять на вулиці, щоб взяти участь у недільних процесіях. Діти беруть з собою дудки і барабани і гучними звуками повідомляють навколишньому світу, що дні жалоби і скорботи закінчені. Під вечір жителі Фінляндії запалюють традиційні вогнища, які символізують світло і оновлення.

Англія

У Страсну п’ятницю жителі туманного Альбіону, як і ми, намагаються їсти дуже скромно. Але в цей день вони можуть дозволити собі традиційні булочки з родзинками, які завжди прикрашають хрестом з глазурі.Ця великодня випічка віддалено нагадує наші паски. Є в них ще одна пасхальна традиція — англійці вважають, що якщо доторкнуться до пухнастих гілок верби, по-нашому котиків, то вони обов’язково будуть щасливі.

Іспанія

Іспанці звикли до того, що починаючи з Вербної неділі і до самої Пасхи, у їх країні проходять традиційні ходи. У них беруть участь різні релігійні братства, які одягнені в довге вбрання, ковпаки та маски. Ці люди ходять по вулицях, благаючи про прощення за всі гріхи, які вони вчинили.

Німеччина

Популярного зараз пасхального зайця, який у нас поки що не прижився, придумали німці. Він приносить дітям крашанки, ховаючи їх у траві або під кущами. Малеча з великим азартом шукає великодні яйця, адже серед них трапляються і шоколадні. Ще в Німеччині до Великодня у багатьох будинках ставлять у вази гілки верби і свіжі квіти.