Як в церкві правильно ставити свічку? Правила, які варто знати кожному

Всевишнім було принесено до грішної землі воскові свічки для випромінювання у святих місцях божественного сяйва. Досить багато часу люди, що вірять в Господа, ставлять питання, як правильно ставити свічки для дотримання традицій та норм православ’я.

Установлювання воскового атрибута.

Перед відвідуванням храму, потрібно покаятися та причаститися. Дії свічок не є магічними. Їх кількість та вартість не впливатимуть на хід молитви й відповідь Господа.

Установлюйте свічку з любов’ю до того, кому її ставите, без формальності та від щирого серця.

Запалюйте її від іншої свічки та не використовуйте для цього сірники.

Можна ставити свічки за людей, які не хрещені в православному храмі, тільки не можна писати імен в церковній книзі.

Причини та потреби для встановлення свічки.

Існує дві причини за якими ставлять свічки — це за здравіє та за упокій. Існує певна послідовність коли та де ставити їх.

Спочатку це роблять у центрального аналоя чи перед однією із церковних ікон. Після приносять восковий атрибут до мощів угодників Господніх та вже потім помолившись можна ставити свічку за здравіє до ікони чи за упокій до прямокутного столика.

Куди ставити свічку за здравіє.

Свічки за здравіє ставлять перед будь-якою іконою на місцях для свічок круглої форми. Зазвичай їх ставлять перед іконою свого покровителя, але головним являється не свічка, а молитва від щирого серця. Як правильно помолитися можна подивитися в молитовнику, який можна придбати в кожній церкві.

Куди ставити свічку за упокій.

В кожному храмі відведено спеціальне місце, де можна поставити свічку за упокій. Це столи прямокутної форми, які розташовані в лівій частині храму.

Не ображайтеся на священнослужителя, якщо він задувши знімає не до кінця згорілу свічку. Це відбувається тому, що охочих поставити свічку дуже багато, а місця не вистачає. В цьому немає нічого страшного, адже жертва вже прийнята Богом.