Як вберегти полуницю від сірої гнилі. Прості та дієві методи

Щоб на полуниці не з’явилась сіра гнилість, потрібно заздалегідь проводити профілактичну обробку, ще з ранньої весни.

Якщо весна видалась дощовою, це може спричинити зараженню суниці ґрунтовим грибком — ботритісом (сіра гнилість).

Причини появи сірої гнилості на суниці.

Якщо на рослинах з’явились вологі плями бурого та сірого кольору, які миттєво вкривають їх пухнастим сірим слизом – це відбулося зараження грибком не тільки деяких кущів, а вже всієї ділянки.Зараження підіймається з землі й рухається вгору по всій рослині.

Не пропускає він мертві, сухі, гнилі ділянки тканини, а далі, виділяючи токсичні речовини, заражає живі та здорові тканини.

Сіра гнилість за сезон може відтворювати аж 10-12 репродуктивні цикли.

При виготовленні вина з суниці, винороби використовують сіру гнилість ягід заради спеціального ферменту, який виділяє цей грибок, під назвою пектиназа. За допомогою якого відбувається осадження пектинів та швидке освітлення винного сусла.При дуже загущеній посадці рослин, а також доторканні до вологого ґрунту, може відбуватись зараження цим грибком.

Якщо не приймати ніяких запобіжних мір по боротьбі та профілактиці з сірою гнилістю, можна втратити 40-70 % чи навіть увесь врожай ягід!

Профілактичні заходи та боротьба з сірою гнилістю на суниці.

Ділянка повинна бути світлою та добре провітрюватись. Розсаду брати стійку до хвороб та перед висадкою на постійне місце, обробити спеціальними препаратами, для захисту суниці від зараження. Щоб не боротися постійно з бур’янами, бажано замульчувати ділянку.

Суниці садять за схемою: 20-30 см у ряду та 60-80 см поміж рядами. Поливати рослини потрібно за потребою, обережно у холодну, вологу погоду.Для профілактики та лікування, потрібно обробляти рослини дозволеними до використання фунгіцидами. Проводять їх весною після зимівлі, до початку відростання кущів суниці. Городники суничні кущі обробляють: Алірином-Б, Фітоспорином-М, Топсином М, Еупареном, Дерозалом та Світчем. Ці препарати дуже добре себе показали як у профілактиці так і в лікуванні суниць. Потім, після того як суниці відцвітуть обробку повторюють, а при появі перших ознаках хвороби, потрібно видалити та знищити заражені кущі рослин.

Якщо хвороба дуже сильно розрослась, то коли врожай буде зібраний, потрібно обробити фунгіцидним препаратом Хорус, 7 грамів на 10 літрів води.

Сірою гнилістю вражається не тільки суничні кущі, але й томати, огірки, баклажани, бобові, виноград, багато квітів та плодово-ягідних культур. Тому, потрібно завчасно проводити методи профілактики з грибковими захворюваннями, щоб попередити зараження та розповсюдження на своїй ділянці.