Як вберегти рослини від весняних заморозків. Кілька простих та дієвих способів

Кожен господар дуже боїться весняних заморозків. Саме вони можуть стати головною причиною втрати врожаю. Боятися потрібно до червня, бо навіть у літні місяці природа може вразити рослини заморозками. Якщо рослини не встигли вкоренитися, вони можуть загинути. Найчастіше заморозки починаються під час цвітіння фруктових дерев. Якщо мороз протримається понад чотири години, квіти загинуть й не буде зав’язі.

Холодостійкі рослини – морква та капуста може витримувати такі заморозки, як 5 – 6 градусів морозу, пастернак та селера – 3 – 5 градусів морозу, салат та петрушка – 8 – 9 градусів морозу.

Морози з позначками від – 2 до -4 шкодять таким деревам як, груша, слива, персик, вишня та абрикос й таким насадженням, як перець, кабачки, огірки, помідори та баклажани.

Як передбачити заморозки?

  • На термометрі позначки +5 — +6 градусів й небо на заході ясне.
  • Температура повітря опустилась до +2, не має вітру та хмар до вечора.
  • Температура знизилась до 0, підвищився атмосферний тиск, на небі помітні хмари та дме слабкий вітер.
  • Хмарність зменшилась, а стрілка барометра піднялася.




Для того, щоб ваші насадження не вразили заморозки, їх потрібно захистити. Дізнайтесь, як це можна зробити.

  1. Якщо температура опуститься до 0 градусів, захистіть насадження методом дощування. Методом дрібного розпилення обприскайте рослини, дерева та кущі. Обприскайте насадження ввечері, перед заморозками. Коли вода почне замерзати, буде утворюватися тепло, яке захистить насадження. Метод стане ефективним, якщо погода безвітряна й заморозки не більше 4 – 5 градусів.
  2. Захистіть свої насадження димовою завісою. Розпаліть багаття, щоб дим огорнув насадження та захистив їх від заморозків. Для того, щоб багаття горіло тривалий час, частину дров потрібно намочити у воді. Також, слід врахувати напрям вітру. Цей метод не екологічний та може накоїти лиха при сильному вітрі.
  3. Накрийте насадження захисними матеріалами. Можна сконструювати каркас та накрити його плівкою, ковдрами чи агроволокном.
  4. Можна захистити рослини методом вторинного підгортання. Метод займає багато часу, але результат від нього дуже гарний.

Бажаємо гарного врожаю!