Як відновити орхідею з сухим корінням, щоб знову гарно та буйно квітнула

Інколи в орхідеї починають підсихати повітряні корені й це може призвести до загибелі рослини. Щоб зберегти її та вилікувати, спочатку опустіть рослину коренями у склянку з чистою та відстояною водою.

Однак, не завжди ця рослина добре себе почуває у воді ніж в субстраті. Щоб це перевірити, потримайте орхідею упродовж місяця у воді та простежте за тим чи відростить вона молоді повітряні корінці, з’явиться на ній нові листочки й квітконоси. Коли нові корінці не почали утворюватися — це означає, що цій рослині такі умови по її відновленню не підходять. Однак, зазвичай, тим орхідеям, що ростуть на наших підвіконнях, такі умови підходять, бо це ж тільки на 2-3 місяці. Після її пересаджують в субстрат, де вона буде ще довго рости та квітнути. Знаходячись у ємності з водою, орхідеї можуть викинути квітконоси та розпочати квітнути. Головною умовою є те, що до цієї процедури вони були здоровими.

Методика.

Поставте квітку в ємність з водою опустивши тільки кінчики коренів у воду. Розмістіть її на освітленому місці й не переносьте без потреби.

Не міняйте дуже часто в ємності воду, бо вона має бути теплою, відстояною або кімнатної температури. Щоб долити трохи води, яка постійно випаровується, беріть теплу й відстояну, бо квітка не любить різкого перепаду температури. Коли вода зацвіте, позеленіє або матиме різкий неприємний запах, тоді її поміняйте повністю, перед тим добре помийте ємність. Щоб добре закріпити орхідею в ємності з водою, візьміть дерев’яні шпажки.

Додаткове підживлення орхідеї необов’язкове, можна просто одноразово налити у воду рідке добриво близько 1 ч. л. Після всіх процедур, коли квітка упродовж 1-2 місяців наростить молоде коріння, пересадіть її у субстрат для орхідей та очікуйте швидкого квітнення орхідеї.