Як виростити гарний врожай капусти. Корисні поради від досвідчених городників

Не кожному городнику вдається виростити гарний врожай капусти. Дуже багато в неї хвороб, шкідників та й вона вибаглива до підгодівлі. Один раз прогавив – рік без капусти.

Причин чому погано зав’язується капуста чимало: погода, вологість, допущені помилки при вирощуванні та інші.

Щоб капуста добре зав’язувалась, потрібно дотримуватись  декількох основних правил:

Правило 1. Неякісний насіннєвий матеріал.

Купуйте насіння у перевірених виробників. Воно повинно бути адаптоване до ваших кліматичних умов.Правило 2. Неправильно вибрана ділянка для вирощування капусти. Садити капусту потрібно на добре освітленому місці та подалі від високорослих культур.

Правило 3. Дуже кислий ґрунт. Для капусти найкраще нейтральні ґрунти. Перед посівом проведіть розкислення ґрунту. Для цього внесіть під перекопку деревний попіл чи доломітове борошно.

Правило 4. Погані попередники. Правильні попередники це цибуля, різноманітні бобові культури, помідори та інші пасльонові.  Погані  попередники це хрестоцвітні культури та гарбузові. На тому самому місці садити капусту можна через 3 роки не раніше.

Правило 5. Допущені помилки у вирощуванні. Висаджувати ранні сорти капусти у грядку потрібно у квітні-травні, середні сорти у травні ближче до кінця, пізні травень-початок червня.Дотримуйтесь схеми висадки: ранні кущі висаджують на відстані 50 см один від одного, середні та пізні 70 см.

Правило 6. Дотримання температурного режиму. Комфортна температура для зростання капусти це 17-20°C. Спека не дає змоги формуватись качанам. Але й дуже низькі показники не дають змоги капусті плодоносити.

Захистити капусту можна, загніть нижнє листя вгору над качаном та міцно зв’яжіть його.

Правило 7. Недостатньо внесено добрива. Капуста постійно потребує багато корисних елементів, особливо під час формування качанів.В середині літа, потрібно підживити капусту  азофоскою, розчиніть в 10 літрах води 1 коробку з під сірників цього добрива. Вносити  потрібно 1 літр розчину під корінь рослини. Або суперфосфатом, 20 грамів на 10 літрів води.

Правило 8. Поганий догляд.

Поливати. Капустяне листя на протязі усього дня випаровує дуже багато вологи. Тому, її потрібно весь час поповнювати, земля повинна промокнути, при поливі, на глибину 30-40 см. Перед  збором врожаю полив потрібно зменшити.

Розпушити. Після кожного поливу потрібно проводити розпушування ґрунту, щоб не утворювалась щільна земляна кірка, яка не дає рослині дихати й рости.

Мульчувати. Щоб ґрунт не перегрівався та не втрачав вологу, потрібно його замульчувати.Допомогти капусті формувати качани можна піджививши її народними засобами.

За допомогою пекарських дріжджів.

У 10 літрах води розчиніть 100 грамів дріжджів, півлітра будь-якого варення та перенесіть бродити в тепле місце.

Ділянку з капустою гарно пролийте чистою водою, влийте склянку розчину дріжджів у 10 літрів води та полийте цим розчином капусту. Норма витрати 1 літр розчину під корінь. Цим розчином поливати капусту можна раз на 3 тижні.

Гноєм та деревним попелом.

Як тільки у капусти з’явиться 9 листків, підживіть її цим розчином.

У ємність налийте 10 літрів води, додайте 40 грамів деревного попелу та півлітра свіжого гною. Залиште настоюватись та бродити декілька днів. Полийте рясно грядку водою, а потім полийте рослини літром настою під кожен кущ. В кінці червня цю процедуру повторіть.Борною кислотою.

Проведіть позакореневу підгодівлю капусти борною кислотою, яка допомагає формувати великі качани.

У літрі гарячої води розчиніть 2 грами борної кислоти, після долийте ще 9 літрів води та обробіть капусту. Через тиждень обприскайте препаратом «Зав’язь», згідно інструкції.

Якщо дотримуватись всіх вище перелічених рекомендацій, капуста віддячить добрим та багатим урожаєм.