Як виростити міцну розсаду болгарського перцю: 5 важливих правил, яких слід дотримуватися

Болгарський перець, зазвичай вирощують тільки розсадним способом. Процес цей кропіткий й вимагає від городників деяких знань та навичок. Найважливіші з яких приведені нижче.

  1. Приготування родючого ґрунту.

Для розсади солодкого перцю потрібна родюча та знезаражена земля. Брати звичайну городню землю, категорично не можна! Ґрунтосуміш, для посіву перцю насінням, можна придбати в спеціальному магазині чи вдома самому приготувати. Для цього візьміть в співвідношенні 1:2:2 наступні матеріали: річковий пісок, дернова земля та тваринний чи рослинний перегній. Додайте до 10 кг цієї суміші пів літра деревного попелу, 1 ст. л. фосфорного добрива та 2 ст. л. калійного. Готову ґрунтосуміш знезаразьте, проморозьте в морозилці, пропарте чи прожарте в духовці.

  1. Вибір якісного насіння та потрібного сорту.

Вибирайте сорти перцю районовані до вашої місцевості. Беріть тільки свіже та цьогорічне насіння. Його можна легко визначити. Для цього приготуйте розчин солі 1 ст. л. на 200 мл. води та покладіть в нього на 20 хвилин насіння. Хороше, якісне насіння опуститься на дно склянки, а пусте спливе на поверхню.

  1. Передпосівна підготовка насіння.

На початку знезаразьте насіння, протруїть його в розчині марганцю упродовж 20 хвилин або замочіть у препараті «Максим». Щоб підвищити його схожість проведіть обробку насіння наступними стимуляторами росту: «Епіном», «Цирконом», «Сілком», згідно з інструкцією на пакуванні засобу.

  1. Дотримання режиму освітлення.

Головною умовою вирощування перцю розсадним способом є його освітлення. Для цього ємності з розсадою розташовуйте на сонячній стороні будинку. Якщо сонячного освітлення недостатньо для отримання якісної й здорової розсади перцю, організуйте їй додаткове штучне освітлення за допомогою фіто лампи. Світловий день для розсади має тривати 12-13 годин на добу.

  1. Проведення правильного поливу.

Розсаду перцю поливайте теплою, відстояною водою часто, але не багато. Щоб не з’явився на поверхні землі білий бактеріально-вапняний наліт.