Як виростити огірки на підвіконні, щоб на новий рік мати свої

Домашні огірки мають набагато приємніший смак ніж магазинні. Виростити їх у квартирі дуже просто, якщо дотримуватися рекомендацій. Процес вирощування можна розпочати на підвіконні або утепленої лоджії, але за умови дотримання температурного режиму не нижче +17°С.

Підготовка до посадки огірків вдома передбачає наступні етапи:

  1. Підбір насіння огірків.

Рекомендується обирати ранні сорти з наявністю попереднього запилення, які зможуть достигнути через 35-50 днів: Аванс F1, Квітневий F1, Дружна сімейка F1, Зозуля F1. Або використати насіння, які виведені саме для вирощування огірків у квартирі: Міський огірочок F1, Махаон F1, Балаган F1, Балконне диво F1.

  1. Підбір горщику для вирощування огірків.

Потрібно віддати перевагу широким горщикам, бо огірки ростуть вшир й потребують багато місця. Об’єм горщика має складати 3-5 л. виходячи з кожної рослини. Перед початком використання їх рекомендується промити з господарським милом й висушити.

  1. Підбір ґрунту для вирощування огірків.

Для вирощування огірків вдома можна купити готовий ґрунт в магазині, призначений для вирощування квітів.

Також, можна виготовити ґрунт самостійно. Для цього необхідно змішати у рівній пропорції звичайний чорнозем, компост, дерн та додати невелику кількість річкового піску й деревної золи.

Саморобний ґрунт потрібно обов’язково знезаразити:

  • помістити в духову піч на 30 – 40 хвилин;
  • рясно полити слабким розчином марганцю;
  • рясно полити кип’ятком.

Потім саморобний ґрунт потрібно удобрити за допомогою ЕМ-препаратів.

  1. Підбір терміну посадки огірків та процес висадки.

Рекомендується почати процес висадки огірків в кінці жовтня або початку листопада. На дно ящика для огірків необхідно покласти дренажний шар. Насіння потрібно занурювати у вологий ґрунт на глибину 1,5-2 см та на відстані 15-20 см один від одного. В процесі росту огірків, зайві й слабкі ростки потрібно видалити. Накрийте ящик з посадженим насінням плівкою або склом й залиште у теплому місці, де температура повітря буде складати +25..+27°С. Після того, як вони проростуть з землі, необхідно зняти покриття й поставити ящик на сонячне місце, дотримуючись температури на рівні +18..+25 °С.

  1. Догляд за огірками в домашніх умовах.

Рекомендується використовувати додаткове світло за допомогою спеціальних ламп, оскільки взимку короткий світловий день. Розмістіть їх на відстані 20-40 см від верхівок рослини, а з боків встановіть фольгу для відбивання світла. Огірки дуже полюбляють вологу, тому при вирощуванні їх взимку, рекомендується додатково проводити обприскування. Необхідно періодично проводити підгодівлю огірків мінеральними добривами. Для ефективного формування, необхідно періодично видаляти верхівку й вуса огірків, а нижню частину рослини потрібно очистити від зайвої землі й видалити у п’ятьох нижніх листках пагони та квіти.