Як вивести кульбабу з городу. Прості та дієві методи, городникам на замітку

Кульбаба — це шкідливий бур’ян, який з’являється на городі й вивести його досить складно.

Її можна побороти не назавжди, тому, що в неї особливий спосіб розповсюдження насіння. Розмножується вона за допомогою кількох десятків парашутиків, які розносить вітер по всій ділянці. А от трішки зменшити її присутність, на своїй присадибній ділянці,  можна.

Профілактичні заходи.

Головне вчасно проводити профілактику появи кульбаби на ділянці.

По-перше, навесні глибоко перекопайте всі клумби й грядки, а далі замульчуйте їх сухим сіном, соломою, перепрілим компостом та іншим. Якщо на ділянках будуть з’являтися бур’яни, прополіть їх. Восени клумби та грядки перекопайте ще раз.



Механічне видалення.

Скошувати кульбабу малоефективне заняття. Тому, що коріння, яке залишилось у землі, через деякий час знову відросте. Існує пристрій для боротьби з бур’янами — це штопор для видалення бур’янів. Рослина видаляється, за допомогою закручування штопору в кущ рослини та витягується разом з корінням. Чим раніше почнете корчувати кульбабу, тим краще. Не можна допустити, щоб насіння дозріло. Також, видалити кульбабу можна викопавши її звичайною лопатою.

Хімічні засоби.

Механічний спосіб може бути теж не ефективним, якщо кульбаби насіялось дуже багато або немає часу займатися цим на ділянці. Тоді доведеться скористатись хімічними засобами. Цей спосіб боротьби з бур’янами мало кому подобається, але інколи доводиться застосувати саме його. Хімічні засоби знищують всю рослину цілком.



Сучасний ринок пропонує велике різноманіття хімічних засобів боротьби з бур’янами, які називаються гербіцидами. Але вони нещадно знищують не тільки бур’яни, а й всі рослини, на які потрапить. Бажано, обробку гербіцидами проводити тільки весною, осінню життєві процеси у рослинах уповільнюються, тому застосування їх буде неефективним.