Як за допомогою дріжджів, захистити помідори від хвороб та шкідників

Першим й найдієвішим засобом для городу, особливо для насаджень огірків та помідорів, є пекарські дріжджі. Їх застосовують для підживлення й профілактики фітофтори на помідорах та борошнистої роси на огірках.

Спосіб приготування розчину з дріжджів:

  1. Підігрійте 3 літри води до 38°С.
  2. Розчиніть в ній 10 ст. л. цукру та 10 грамів сухих дріжджів.
  3. Перелийте суміш у тару у два рази більшу, приблизно літрів 6-8, бо після бродіння дріжджі можуть «втекти ».
  4. Залиште закваску підійматись на протязі 4-10 годин, інколи тихенько помішуйте розчин. Можна приготувати розчин вранці, а ввечері обприскати рослини.
  5. По закінченню бродіння візьміть відро, налийте 7 літрів води, долийте до верху 3 літрами закваски з дріжджів та внесіть цей розчин під корінь рослини.
Цей розчин підходить для підгодовування абсолютно всіх овочів. Огірки — раз на 1,5 тижні, помідори та інші овочі можна — раз на 2 тижні. Норма витрат на рослину 1 літр під кущ. Напередодні проведіть рясне зволоження ґрунту навкруги рослини.

Цим розчином можна обробляти рослини позакоренево в якості добрива та як профілактичний засіб від фітофтори та іншого грибкового захворювання.

Дріжджі – це теж грибок, який витісняє інші патогенні грибки, які поселились на рослинах. Якщо один раз на 2 тижні обробляти дріжджовою закваскою грядки з помідорами та огірками, хворіти рослини не будуть. Вже через декілька днів рослини стануть смарагдово-зеленого кольору, на вигляд здоровими, різко додадуть росту та з’являться додаткові квіти й плоди. Позакореневу обробку проводять у вечірні часи.

Як за допомогою дріжджів, захистити помідори від хвороб та шкідників