Як за допомогою харчової соди відбілити білі речі. Господиням на замітку

Харчову соду, багато хто використовує як універсальний засіб для очищення посуду, раковин, різноманітних поверхонь та для відбілювання тканин. Пропонуємо ознайомитися з методом відбілювання більш детально.

Складові та засоби:

 • Харчова чи кальцинована сода;
 • Спирт нашатирний;
 • Харчовий оцет;
 • Кухонна губка;
 • Будь-яка щітка;
 • Рукавички гумові.
Спосіб застосування:

 1. Використовують соду для видалення іржі та вапняного нальоту з кахельної плитки, відбілювання, чищення раковин, ванн й унітазів.

У невелику кількість гарячої води насипте соди, перемішайте, щоб утворилась густа кашка та намастіть забруднену поверхню нею. Залишіть поки вона повністю висохне, далі залишається тільки видалити її губкою чи щіткою та добре промити водою.

 1. Для дуже застарілих відкладень чи бруду, цю процедуру проведіть ще раз. При систематичному очищенні поверхонь содою, застосування недешевих та шкідливих, в першу чергу для людей, хімічних засобів буде не потрібно.
 2. Щоб відбілити білі тканини, використайте таку суміш: сода та нашатирний спирт.

Для цього у п’яти літрах гарячої води розчиніть 5 ст. л. соди та влийте 2 ст. л. нашатирного спирту. В цей розчин покладіть тканину та залишіть години на 3-4. Потім виполощіть  у теплій воді та виперіть у пральній машині. 1. Щоб видалити стійку жовтизну з тканини, після замочування її у розчині, прокип’ятіть на протязі 20-30 хвилин та добре прополощіть. Річ буде абсолютно білосніжною й відбілюючи засоби вам не знадобляться. Такий розчин не шкідливий будь-яким видам тканин, він не пошкоджує їх структуру, тому відбілювати цим засобом можна без обмежень.
 2. Від застарілих забруднень на поверхнях допоможе позбутися сода та оцет.

Для цього на забруднене місце намастіть кашку соди, а далі змоченою губкою у 12% оцті почистіть проблемну ділянку.

УВАГА!

При проведенні процедур, обов’язково вдягайте гумові рукавички, щоб не заподіяти шкоду шкірі рук.

Мармур таким способом прочищати не можна.