Як захистити домашні квіти від павутинного кліща. 4 прості та дієві методи

Домашні квіти часто страждають від нападу павутинного кліща. Ці дрібні павукоподібні комахи плетуть на квітах павутину та висмоктують з них соки, а це може призвести до їх в’янення й загибелі. Зазвичай, кліщі оселяються в сухих та теплих приміщеннях.

Пропонуємо дізнатися, як позбутися павутинного кліща на домашніх квітах за допомогою 4 перевірених порад.

  1. Виявлення павутинного кліща.

Світлі крапки на листках, жовтизна та опадання листя, наявність павутини, чорні дрібні крапки — це перші ознаки ураження павутинним кліщем. Щоб запобігти подальшому поширенню шкідника, потрібно обрізати та викинути всі заражені стебла й листя.

  1. Обробка квітів проти кліщів.

Для боротьби з павутинним кліщем можна використовувати хімічні препарати, наприклад, Актеллік, Фітоверм або Актори. Перед застосуванням, обов’язково слід прочитати інструкцію та дотримуватися заходів безпеки, бо ці препарати небезпечні для людини та навіть, для деяких квітів.

Також, можна приготувати народні засоби проти кліщів, які екологічні та безпечні, однак ними потрібно обробляти квіти декілька разів для кращого ефекту. Для приготування засобів підійде часник, полин, цибуля та кульбаба. Будь-яку з цих рослин потрібно подрібнити, залити окропом та залишити настоюватися на 12 годин. Після, настій процідити, розбавити водою у пропорції 1:5 або 1:10 та оббризкати заражені квіти. Процедуру слід проводити кожні 3-5 днів, поки повністю не зникне павутинний кліщ.

Ідеальним доповненням до попередніх методів є механічний метод боротьби. Наприклад, протирати уражені ділянки квітів вологою ганчіркою, яку попередньо слід намочити в оцтовому або мильному розчині. Також, прибирати павутину, тим самим знищувати частину кліщів.

  1. Оптимальні умови для квітів.

Не менш важливими є умови утримання квітів, бо вони мають бути оптимальними, інакше може бути повторна поява кліщів. Потрібно створити у приміщенні, де ростуть квіти, вологий та прохолодний клімат — кліщі цього не люблять. Отже, для цього необхідно проводити регулярне провітрювання та обприскування квітів водою, а також, тримати їх подалі від тепла. Якщо квіти вже заражені павутинним кліщем, то їх потрібно пересадити у новий ґрунт.

  1. Використання природних «ворогів».

Це метод боротьби з кліщами за допомогою інших тварин та комах. Наприклад, хижі кліщі фітосейулюс або амблізея, які поїдають павутинних кліщів, не завдаючи шкоди квітам. Придбати їх можна в інтернеті або спеціалізованому магазині. Сонечки, також, полюбляють їсти кліщі. Тому, щоб залучити їх на вікно або балкон, потрібно поставити поряд з зараженими квітами горщик з базиліком, лавандою або м’ятою.

Кліщів можуть ловити та з’їдати птахи та домашні тварини, такі як кішки.

Дотримуючись цих порад, можна назавжди позбутися павутинного кліща та зберегти домашні квіти здоровими й красивими.