Як захистити розсаду від ґрунтової пушки. Поради, які допоможуть не втратити врожай

Ґрунтові мушки – це маленькі комахи, які заводяться в кімнатних рослинах та в ящиках із розсадою. Їх ще називають грибними або ґрунтовими комариками, сциаридами та детритницями. Ці комахи приносять неабиякої шкоди рослинам.

Чим небезпечні ґрунтові мушки?

Шкодить мушка своєю надзвичайною плодовитістю: кожна самиця відкладає до 250 яєць. І для цього їй потрібні лише сприятливі для розмноження умови: перезволожений ґрунт та розкладання рослинних залишків. Через тиждень з’являються личинки, які завдають шкоди рослині. Вони починають активно харчуватися органікою, гумусом або слабким корінням розсади. Це негативно впливає на зростання розсади, тому для порятунку сіянців потрібно починати боротися з ґрунтовними мушками при першій же появі.

Як позбутися мушки?

Найкращий засіб для позбавлення від дорослих мушок – повісити або розкласти поблизу з розсадою липку стрічку та змінювати її по мірі налипання комах.

Щоб позбутися личинок, необхідно зменшити вологість ґрунту. Для цього потрібен помірний полив, тобто додавати воду в горщик не зверху, а наливати її в піддон. Також, можна зняти верхній шар ґрунту та змінити його на сухий, поливши новий слабким розчином марганцівки, щоб не пошкодити ніжне й слабке коріння розсади.

За допомогою часнику теж можна позбутися личинок мушок. Для цього можна зробити часниковий настій для поливу або просто встромити розрізані зубчики часнику прямо в ґрунт на маленьку глибину.

Для боротьби з комахами можна використовувати звичайні сірники. Коробку потрібно встромити в ґрунт головками вниз, після зволожувати час від часу. Після того, як сірчані головки розчинять, їх слід замінити на нові. Ще дієвий спосіб знищити мошок – це розсипати поверх ґрунту попіл або апельсинові кірки, а ще можна зробити мильний розчин, розчинивши господарське мило у воді та полити ним ґрунт із розсадою. Якщо ці способи не допомагають, тоді варто скористатися фунгіцидами  “Гром2” або “Актара.

Як захистити розсаду від ґрунтової пушки. Поради, які допоможуть не втратити врожай