Як захистити виноград від ос. Дієві поради, які допоможуть вберегти урожай

Оси нападають на виноград цілими ордами, і ось-ось почнеться пора, коли вони будуть «дегустувати» ягоди.

Оси нападають на виноград цілими ордами, і ось-ось почнеться пора, коли вони будуть «дегустувати» ягоди. Щоб цього не сталося, треба обстежити всі місця, де вони можуть звити свої гнізда, і обприскати їх отрутами. Також треба приготувати отруєні приманки, щоб переманити частину ос з ягід, що достигають, інформує Ukr.Media.

Борючись з осами, краще надягти на обличчя сітку, яку використовують при догляді за бджолами.

Всі операції проти ос необхідно проводити пізно ввечері. На обличчі мати накомарник або сітку бджоляра, тіло захистити щільним одягом.

Використання пасток з харчовою приманкою — екологічно чистий і відносно безпечний спосіб боротьби з багатьма видами комах, і з осами в тому числі. Можна використовувати патоку, мед, який перебродив, розчинений цукор або його суміш з пивом.

При високій чисельності ос повністю впоратися з ними пастки не зможуть. Особливо без періодичного огляду та оновлення харчової приманки.Найвідоміший препарат проти ос — звичайна борна кислота. Її додають в розчини типу зіпсованого варення або компоту. Хоча відвернути ос від винограду складно, якщо правильно підібрати частування, можна значно прорідити рій.

Сучасний метод. Взяти банки об’ємом 700-750 мл. На дно засипати шар цукру товщиною до 1,5 см, залити водою (100-150 г) і перемішати. Потім до половини обсягу банка заповнюється пивом. У кришці банки прорізається хрестоподібний отвір, довжина кожного розрізу — не більше 10 мм. Утворені трикутники згинаються всередину: вони будуть заважати осам вийти назовні.

Але все одно найефективнішим залишається знищення гнізд. Деякі їх спалюють. Але це загрожує укусами. Набагато безпечніше обприскати гнізда Дихлофосом: через три-шість днів гнізда виявляться покинутими, а оси або підуть, або загинуть.

Якщо немає нічого під рукою, використовуйте Карбофос, він сильно пахне і поступово знищує ос в гнізді, але обприскувати його знадобиться кілька разів. З першого разу точно не вийде.


Як захистити виноград від ос. Дієві поради, які допоможуть вберегти урожай