Як запобігти стрілкуванню цибулі, цим самим збільшити врожай

Щоб посіви цибулі не давали стрілок, скористайтесь простими та доступними рекомендаціями.

Правильне збереження сіянки цибулі взимку.

Для цього потрібно створити певні умови та способи по зберіганню. При теплому способі, в житловому приміщенні, сіянку зберігають при температурі +20 0С та 70 % вологості. Але у таких умовах дрібна фракція сіянки дуже швидко всихає.Найбільш відповідні умови зберігання сівка – холодне зберігання. Температура в приміщенні повинна бути мінусова до -3 °C, а відносна вологість повітря не менше 90 %.

Комбінований спосіб потребує в осінні та весняні періоди створювати теплі умови зберігання, а в зимовий холодні. Та при такому способі, не можна допускати різких перепадів температури й високої вологості повітря.

Приготування посівного матеріалу.

Сіянку потрібно добре просушити. Для цього, в приміщенні де вона зберігається, на 2-3 тижні температуру підіймають до +20 °C, далі на протязі 8 годин виставляють температуру +25 °C, повільно піднімаючи її до +40 °C.Є ще прискорений спосіб: замочують сіянку хвилин 10-15 у гарячій воді, потім у холодній, а далі можна відразу сіяти в землю.

Правильний відбір сіянки.

Цибуля, яка має розмір до 3 см, часто виганяє стрілки, тому краще відбирати сіянку розміром 1-2,5 см. При посіві цибулі під зиму розмір її повинен бути 1 см, така сіянка при будь-яких порушеннях правил чи умов зберігання, не дає стрілок.

Дотримання терміну посівів.

Садити цибулю потрібно коли температура буде не менше +15 °C, а земля прогріється до +12 °C й вище. Це припадає на кінець квітня та початок травня. Якщо висаджувати цибулю в більш пізній термін, врожай буде невеликий, а якщо в холодну землю, стрілок не уникнути.Регулярний полив.

Із-за нестачі вологи, також, може початися стрілкування цибулі. Весною поливають не менше ніж 1-2 поливи на тиждень, вода повинна бути тепла. На початку липня режим зволоження продовжують як і раніше, але при настанні спекотної погоди, поливи потрібно збільшити вдвоє.

Щоб цибуля добре дозріла та зберігалась, полив потрібно припинити за 14 днів до збору врожаю.

Якщо щось не вдалось вчасно зробити й стрілки все ж таки з’явились, їх просто виламують геть, але до самого збору врожаю цю процедури прийдеться робити регулярно.