Як заточити ножі для м’ясорубки власноруч, щоб гарно подрібнювали

Щоб заточити ножі для м’ясорубки, не обов’язково йти до майстерні. Зробити це можна вдома, за допомогою деяких підручних пристроїв.

Камінь для заточування ножів.

Придбайте в побутовому магазині камінь для заточування ножів із корунду. Діаметр повинен бути 180 мм, а величина зерна – від 40 до 60 мікрон.

  1. Застосуйте ніж під водою, поклавши камінь на горизонтальну тверду поверхню. Таким чином, вода буде охолоджувати метал й стане своєрідним мастилом, яке знизить тертя між ножем та каменем.
  2. Ніж, який необхідно заточити, притуліть лезом до каменю й трохи натискаючи, рівномірно рухайтеся за годинниковою стрілкою.
  3. Слідкуйте за тим, щоб ніж рівномірно заточувався й не стирався з різних боків.
  4. Закінчивши з ножем, починайте заточувати сітку таким самим чином.
  5. Також, прослідкуйте за якістю заточки сітки. Якщо сітка зробилася гладкою й блискучою, це означає, що зробили все вірно.
  6. Необхідно, перевірити щільність примикання ножа до сітки, щоб не було ніяких проміжків.
  7. Після заточування ножа й сітки, ретельно вимийте їх, щоб змити абразивні залишки, дайте висохнути, а вже потім можете перевірити якість перемелювання м’ясорубки.

Верстат для заточування інструментів.

Цим прибором можна якісно та швидко заточити будь-які деталі або інструменти. Верстат оснащений диском з гладкою абразивною поверхнею, на яку перед застосуванням наносять спеціальну пасту. Вона миттєво висихає й робить диск більш жорстким.

Найлегше заточити сітку, просто притиснувши її до поверхні точильного диску. А от заточувати ніж, необхідно, у два етапи. Перший етап: окремо притисніть ріжучі кромки до диску, який обертається, під кутом 70-80 градусів. Обов’язково, дотримуйтесь кута нахилу лез ножа щодо точильного диска. Другий етап: сточіть шершавості, які утворилися, так само, як робили з сіткою.

Цей метод може виявитися незручним для тих, хто вперше точить ножі для м’ясорубки. Новачкам буде важко утримувати відповідний кут нахилу й дотримуватися техніки безпеки.