Як зберегти зібрану моркву на зиму, головні секрети, які варто знати усім городникам.

Для багатьох вже з липня і серпня починається збір моркви з городу.

Одна справа — виростити, і зовсім інша — зберегти овочі сезонного врожаю. Для цього потрібно засвоїти базові правила зберігання — вони прості, але не очевидні, інформує Ukr.Media.

У серпні зазвичай прибирають ранні сорти моркви. Перетримувати їх у ґрунті не варто, бо коренеплоди почнуть гнити і дерев’яніти.

Зберігання моркви: важливі нюанси

Морква більш примхливий овоч в плані збору і зберігання, ніж, наприклад, буряк. Щоб зберегти максимум користі і уникнути гниття, потрібно дотримуватися простих правил збору і підготовки до зимового зберігання:

  1. Бадилля слід зрізати, прибравши 1-2 міліметри підстави плода. Це дозволить уникнути проростання нового бадилля, а значить, вітаміни будуть акумулюватися у моркві, а не в бадиллі;
  2. Морква любить вологість. Сухе повітря робить її зморшкуватою і непридатною в їжу. Саме тому у шухлядах морква добре зберігається у вологому середовищі. Ідеально підійде темний підвал;
  3. З метою збереження вологи іноді використовується пісок, в який укладається морква на зимове зберігання;
  4. Зимова температура зберігання моркви — від 0 до 3 градусів за Цельсієм;
  5. Морква відмінно зберігається в холодильнику у відділі для овочів;
  6. Мита морква зберігається краще — якщо для підвального зберігання досить обтрясти бруд, то у випадку з холодильником доведеться мити. Морква повинна бути чистою і сухою, але у такому разі для зберігання підійде прозорий поліетиленовий пакет з невеликими отворами.