При суровому дотриманні правил по вирощуванню та догляду за малиною, можна отримати відро ягід з одного куща.
Основні правила:
- Головне правильно обрізати та садити рослину.
- Садять кущі на відстані 0,7 м у ряду та 1,8 м у міжряддях.
- В одній лунці потрібно садити дві рослини.
- Уздовж усього ряду ставлять стовпи та натягують дріт завтовшки 4 мм та на висоті 1,2 метра над землею.
- На відстані 0,7 м повинно розташуватись 7 пагонів, які щорічно потрібно прив’язувати до дроту (шпалери).
В такому розташуванні, малинові кущі добре освітлюються сонцем. Кожного року від кореня малини відростають 5-10 пагонів заміщення та безліч порослі.
Навесні потрібно провести їх огляд. Залишають 7 товстих молодих пагонів, а все інше нещадно вирізають під корінь. На протязі усього сезону всі порослеві пагони систематично вирізають.
Але багато хто з городників не проводять такої санітарної обрізки, що призводить до мізерних урожаїв.
Підживлення малинового куща.
- Навесні під кожний малиновий кущ кладуть 3-4 відра перепрілого тваринного навозу чи стільки ж торфу, в який потрібно додати 100 грамів селітри або сечовини.
- При слабкому рості пагонів заміщення, в кінці травня підгодовують малинові кущі таким розчином: коробку з під сірників наповнюють селітрою чи сечовиною, додають у відро води де розчиняють свіжий коров’як. Цього добрива буде досить на весь сезон.
Полив малинового куща.
- Восени добре заливають малинник водою.
- Літом поливають коли ґрунт підсохне.
Роботи по захисту від хвороб та шкідників.
- Дуже обмежені роботи по обробці малини від шкідників. Але інколи приходиться застосовувати інсектициди від малинового жука та на при кінці літа від малинового комарика.
- Сорти великоплідної малини взагалі не потребують спеціального догляду, а лишень згинання пагонів до землі, щоб уникнути підмерзання кущів.
Великоплідні сорти малини мають свої переваги. Маса ягід у них 4-12 грам, а на кожній плодовій гілці визріває від 40-45 величезних смачних ягід.