Як зробити органічне добриво, щоб мати гарний, та натуральний врожай

Добриво може зробити будь-який городник та навіть простий дачник.

Методика закладання правильного компосту.

Навесні найкраще закладати компостну ямку. Добре підготовлений компост у своєму складі має поживні речовини, в ньому миттєво заселяються черв’ячки та різноманітні корисні мікроорганізми. Всі вони переробляють органіку, «утилізуючи» екологічним способом садові та городні відходи.

Щоб закласти компостну ямку, виберіть місце без доступу сонця в тіні. У компостну ямку покладіть залишки рослин, скошену газонну траву, листя, що впало з дерев, тирсу з листяних порід дерев, порубані гілки з кущів та дерев, а ще залишки з кухні, від тварин та овочів.

Компост дозріває досить довго, але, щоб пришвидшити процес, можете внести небагато добрива на основі азоту. Або бактерії-прискорювачі, які вирощенні для цих цілей та продаються в спеціалізованих магазинах.Компостну яму споряджають тоді, коли різних відходів занадто багато. У холодну зиму, в компостній ямі, органіка продовжує добре пріти та не промерзає.

Для компостування підійдуть навіть сміттєві пластикові мішки, це в тому випадку, якщо вам потрібна невелика партія компосту. В спеціалізованих магазинах можете придбати готовий контейнер-компостер.

Як приготувати добриво з кропиви звичайної.

Таке добриво відмінний засіб, що зможе захистити ваш город від багатьох шкідливих комах.

Для цього зріжте за допомогою коси чи секатора кропиву, коли вона зацвіте, посічіть сокирою, покладіть у тканинний мішок чи овочеву сітку, головне, щоб вони пропускали воду та перемістіть в місткість з водою. Прикрийте, не щільно, кришкою, щоб виходив газ. Залишіть для «дозрівання» на 24 доби. Цим кропив’яним настоєм підживлюйте всі свої городні рослини, а зелену масу, що виймете з мішка перенесіть до компостера.Яєчна шкаралупа як добриво.

На протязі всієї зими збирайте яєчну шкаралупу. Для цього візьміть невелику картонну коробку чи новий мішок для сміття з ручками. За цей період назбирається достатньо шкарлупи, яка буде вже суха, залишиться лише її потовкти у порошок й добриво готове. Яєчна шкаралупа добре живить городні рослини: помідори, перець, баклажани, смородину, броколі, диню мускатну, цибулю, салат-латук, буряк. Для цього внесіть дрібку яєчного порошку в посадкову ямку при висаджуванні розсади в землю або потрусіть нею свої посіви.

Добриво з деревної тирси.

Тирсу можете використовувати у теплицях та парниках: змішайте її з тваринним перепрілим перегноєм та розкладіть на грядках. Шар такого ґрунту допоможе набагато швидше прогрітися ґрунту та прискорить проростання насіння. Тирсу можете використовувати у якості мульчі, вона зможе затримати зростання бур’янів.Корисне та цілюще добриво з бур’янів.

Приготуйте це добриво як готували з кропиви.  Візьміть будь-які городні бур’яни, дрібно посічіть сокирою, разом з корінням, насіння відокремте та видаліть. Складіть все у ємність з водою в пропорції 1х1. Прикрийте, нещільно, кришкою та залишіть настоюватись на сонці. Регулярно мішайте суміш. Готовий розчин повинен стати темного кольору, з’являться бульбашки та аміачний запах. Як тільки настій перестане пінитись, можете ним користуватись.

Добриво з деревного попелу.

Будь-який попіл варто збирати та зберігати в якості добрива, особливо цінний деревний. Багато городників вважають його природним органічним добривом №1.

Він живить, структурує та покращує землю. Має у своєму складі велику кількість калійних сполук, покращує та нормалізує кислотність ґрунту, добре впливає на ґрунтові мікроорганізми. Деревний попіл — головний поміж всіх органічних добрив, до його складу входять такі елементи: фосфор, вапно, марганець, бор та інші.