Яка рослина-оберіг, має бути у кожній хаті на Святу Трійцю, щоб вберегти дім від усіх негараздів

У цю неділю, 12 червня, православні віряни вшановують православне свято – Святу Трійцю.

В цей день, у храмах та домівках розвішують клечення — молоде гілля дерев клену, липи та берези. А також пучки з трав та квітів, висловлюючи цим свою шану Всевишньому за відродження їх при хрещенні. Вважали, що освячене у храмі клечення, може захистити дім від пожеж, хвороб та злиденного життя.

На Святу Трійцю розпочинали збір цілющих трав, вважалось що зібрані в цей день з чистими помислами та щирим серцем, вони найсильніші. Такі трави як пижмо, м’ята, аїр, меліса, полин, любисток та чебрець розкидали по підлозі, вішали за та над дверима, біля ікон й носили при собі як оберіг.



Лепеха чи аїр.

Ця рослина має магічний запах, він нагадує про Свято Трійці. Здавна її вважали корисною та використовували для лікування ран, втамування головного болю та очищення води. А на свято Трійці, вона особливо цілюща. В цей день нею встилали у кімнатах підлогу.

Гілочки м’яти.

М’ята завжди символізувала злагоду, добро та спокій. За допомогою м’яти очищали та відвертали від оселі злі духи. Її приносили в дім на Зелені Свята для створення атмосфери добра, любові та злагоди. Робили з неї настої та вмивалися для краси й здоров’я. М’яту вживали для посилення активної діяльності та покращення настрою.



Трава чебрецю.

Це символ щасливої сім’ї, здоров’я родини та діточок. Здавна, в цій цілющій траві, купали маленьких дітей, щоб були гарні та здорові.

Люди збирали польові й лугові квіти складали з них букети-обереги та освячували їх у храмах. Їх клали біля образів в якості оберега на весь рік.

Прикрашати свої домівки ароматними, цілющими травами – це традиція, яку передали нам наші предки.