Яке добриво потрібно внести під капусту, щоб качани були гарні та великі

У капусті міститься велика кількість мікроелементів, вітамінів та інших корисних речовин.

Для гарного врожаю, напередодні, а краще з осені, потрібно провести підживлення ґрунту. Для цього в нього вносять перепрілий перегній, деревний попіл та інші органічні добрива.

Навесні їй необхідне азотне, фосфорне та калійне добриво.

  • Азотом підживлюють тоді, коли починає інтенсивно рости зелена маса та формується коренева система рослини.
  • Фосфором підгодовують для прискорення обмінного процесу та фотосинтезу.
  • Калієм для стимуляції витривалості холодом, посилення швидкості пересування клітинних соків та осмотичного тиску.

Але наряду з промисловими добривами, існують такі ж ефективні народні.

У ґрунт вносять перед висаджуванням розсади капусти деревний попіл. Якщо ґрунт занадто кислий, попіл добре його розкислить. У деревному попелі є багато калію, конче необхідного капусті.

Замість азотних добрив, можна вносити коров’ячий перегній, пташиний послід та настої з різнотрав’я. Це просте й доступне добриво зможе забезпечити капусту потрібними мінеральними й іншими речовинами та прискорити зав’язування голівок більшої маси.

Також, капусту підживлюють розчином з пекарських дріжджів. Грибки з дріжджів виробляють вітаміни та азот, які в свою чергу збільшують ріст кореневої системи й біосинтез фітогормонів. Візьміть 10 грамів сухих дріжджів, з’єднайте з 2 ст. л. цукру, долийте 10 літрів теплої води та поставте у тепле місце на 2 години. Далі 1 літр настою розчиніть у 5 літрах води. Перед застосуванням розчин розведіть водою 1:10 та пролийте кущі капусти під корінь.

Щоб качани капусти не тріскалися, обробіть її харчовою содою, 20 грамів на 10 літрів води. Готовим розчином проведіть позакореневу обробку капусти.

У нашатирному спирті є азот, який відлякує шкідливих комах та допомагає нарощувати рослині масу. На 10 літрів води додайте 3 ст. л. нашатирю.

Добре реагує капуста на просте й корисне добриво. У ємність покладіть посічену свіжу кропиву, яєчну шкаралупу, бананові шкірки та картопляні очистки. Залийте все водою та дайте настоятись декілька днів. Підгодовувати цим настоєм можна капусту весь літній сезон.