Яке добриво вносити під огірки, щоб вони були смачні та давали гарний врожай

Щоб рясно плодоносили огірки в теплиці, потрібно регулярно вносити поживні речовини у ґрунт. Своєчасне та правильне підживлення, забезпечить якісні та смачні огірки.

Підживлення сходів огірків у теплиці.

За два-три тижні до посіву насіння чи розсади огірків в теплиці, приготуйте ґрунтову суміш такого складу: розкислений торф 5 частин, перепрілий перегній 3 частини та городня земля 2 частини, а після посадки насіння чи розсади у ґрунт вкрийте його ще одним шаром перегною.

1 підгодівля – проводять через 14 днів після висадки розсади, на 10 літрів води: 10 грамів суперфосфату, 10 грамів сірчанокислого калію та 20 грамів сечовини. По 1 літру розчину на 1 стебло під корінь.Підживлення огірків під час цвітіння.

2 підгодівля – проводять через 15-20 днів після першої підгодівлі. Коли огірки почнуть цвісти та зав’язувати перші плоди, на 10 літрів води: 20 грамів калійної селітри, 30 грамів сечовини та 40 грамів суперфосфату. По 1-1,5 літри розчину на стебло.

Спочатку ретельно полийте огірки теплою водою. Також, можна замість хімічних добрив вносити органічне добриво: розчин коров’яку з водою 1:10. По 0,5-1 літри розчину на стебло та рясно полийте простою водою.

Чи приготуйте п’ятиденний настій пташиного посліду та розведіть його водою 1:20. По 1 літру розчину на стебло.

Підживлення огірків у період плодоношення.

3 підгодівля – проводять у період масового плодоношення, на 10 літрів води 1 ст. л. нітрофоски. Через два тижні настоєм коров’яку, на 10 літрів води 0,5 л. гною та 1 ст. л. сульфату калію.Згодом проводять підживлення сульфатом магнію під стебло, на 10 літрів теплої води 30 грамів препарату чи по зеленому листу, на 10 літрів теплої води 10 грамів.

Через 10 днів обробіть огірки, по зеленому листу борною кислотою, на 10 літри води 2,5 грами чи 1/2 ч. л. препарату. Таке підживлення проведіть один раз за сезон.

Підживлення огірків при пожовклому листі та зав’язі.

Причиною цього може бути зараження: фузаріозом чи несправжньою борошнистою росою, недостатнє освітлення, порушення температурного режиму, переохолодження.

В холодну пору вносити добриво у теплиці чи парнику потрібно по мінімуму, а в теплу проведіть комплексне позакореневе підживлення мінеральними добривами в кількості (0,2-0,3 %) чи розчином сечовини (0,2-0,4 %) по два рази через декілька днів.При частому поливі поживні речовини вимиваються з ґрунту тому: підживіть рослини збалансованим комплексним мінеральним добривом.

Можете скористатися наступним засобом. На 10 літрів води додайте 2 літри домашнього кисляку чи кефіру, обробіть цим розчином уражене листя. Пожовклу зав’язь, терміново полийте рослини сечовиною, на 10 літрів води 1 ст. л. препарату та 20 крапель йоду.

В цьому випадку можна підживити огірки настоєм з кропиви. Третю частину відра наповніть посіченою кропивою та залийте її 10 літрами гарячої води. Коли суміш забродить, процідіть її та поливайте огірки, на 10 літрів води 1 л настою. Під кущ внесіть по 1 літру цього розчину.

Підживлення при блідому листі.

Бліде листя — бракує азоту. Обприскайте огірки розчином сечовини, на 10 літрів води 1 ст. л. препарату. Таку обробку проведіть, поки ще пошкоджені лише нижнє листя.

Також, внесіть органічне підживлення: настоєм коров’ячого гною 1:10, поливайте під корінь. Побіліли молоденькі огірочки — це означає що недостатньо калію — внесіть у землю на 1 кв. м. 15 грамів сульфату калію.Підживіть тепличні рослини за народними методами.

Підгодівля огірків деревним попелом.

Змішайте 2-3 склянки попелу з 10 літрами води та настоюйте на протязі 3-4 днів. А перед черговим поливом огірків потрусіть землю сухим попелом.

Підгодівля огірків за допомогою настою з лушпинням цибулі.

На 10 літрів гарячої води покладіть 40 грамів лушпиння цибулі, настоюйте 4 дні та процідіть.

Догляд за огірками в теплиці чи парнику не легка робота, але вона того варта. В підсумку можна отримати багатий та смачний врожай ароматних огірків.