В кожній оселі є хоча б одна ікона, а в деяких їх багато і тому їх об’єднують в іконостас. Православні християни моляться образам святих та просять допомоги і підтримки.
Найголовніша ікона, яка повинна бути в кожному домі, це образ Ісуса Христа. Перед цим ликом моляться та просять зцілення від важких хвороб.
Друга за значущістю ікона Божої Матері, Богородиці, вона втілює в собі прощення, терпіння, мудрість, смирення та любов. До неї звертаються з проханням про сімейний добробут, радість стати матір’ю, здоров’я та гарного чоловіка.
Найшанованішою іконою є лик Святого Миколая Чудотворця. Він вважається захисником діточок, також до нього звертаються з проханням про допомогу в вирішенні важкої ситуації, вийти з безнадійного становища.
Ці три образи – це сильний оберіг сімейного добробуту та символ гармонії.
Кожна людина, яка була охрещена, має особистого покровителя, образ якого обов’язково повинен бути в оселі.
Ще одна важлива ікона, яка є оберегом дому, це лик Богородиці Семистрільної. Якщо прикріпити її навпроти вхідних дверей, це захистить від злих людей, сварок, пліток та грабіжників.
Ікона Святої Животворящої Трійці – це символ любові та єднання.
До образів святих потрібно відноситися з повагою. Розмістити їх потрібно в видному, гарному та зручному місці. В головній кімнаті або дитячій.
Під ікону потрібно підстелити гарну, вишиту або з мереживом серветку. Поруч та зверху не повинно бути книг, сувенірів, статуеток, фотографій, картин, годинників та телевізора.
На свята ставте лампадку або запалюйте свічку поруч з образами, це символізує віру та очищення оселі.
Ікони зараз виготовляють з різних матеріалів, але головне щоб вони були освячені в церкві та до них ставилися з шаною.