Дуже багато квітів не просто добре переносять озимий посів, але і демонструють навесні швидке зростання, радуючи власників активним цвітінням. Розповімо, які саме квіти ви можете посадити в зиму, щоб на наступний рік без особливих клопотів отримати красиву клумбу.
Фахівці стверджують, що квіти, які були посаджені восени, відрізняються стійкістю до хвороб, швидко акліматизуються до погодних умов, добре ростуть і активно цвітуть. Тому підзимовими посадками нехтувати ніяк не можна! Джерело
Плюсів у осінньої посадки насіння квітів багато. Однак, погодні умови непередбачувані, щоб підстрахуватися, радимо все ж залишити частину насіння, особливо цінних і рідкісних рослин, щоб навесні можна було насадити їх на клумбі, якщо розсада підмерзла або пропала з якихось інших причин.
Поспішати з осіннім посівом квітів не варто! Інакше вони встигнуть зійти під поки ще теплим осіннім сонечком і пропадуть в морози. Оптимальний час посадки квітів під зиму — кінець жовтня і початок листопада, коли вже нерідкі заморозки, але грунт не встиг промерзнути. Можна зайнятися посівом і пізніше, вже перед тим, як випаде постійний сніговий покрив. Але засипати насіння в такому випадку потрібно сухим і не промерзлим грунтом, а грядку підготувати заздалегідь.
В цілому, процес осінньої висадки квітів аналогічний весняним роботам на клумбі:
Потрібно вибрати місце для посадки, щоб і рослинам було комфортно, і квітник радував око господарів і їх гостей.
Облаштовуємо грядку. За словами експертів, краще зробити грядки піднятими, щоб під час осінніх дощів і весняного танення снігу насіння не змило.
Сама посадка буде залежати від виду рослини, потрібно читати інструкції на пакеті з насінням.
Важливо! Осінні посадки проводяться в суху погоду, саме насіння не пророщується. Крім того, глибину посадки потрібно трохи зменшити, адже за зиму грунт ущільниться і паросткам буде складніше пробитися крізь землю. Радимо присипати насіння шаром торфу, перегною або їх сумішшю.
На зиму грядку з насінням квітів потрібно засипати мульчею, захищаючи від морозів. А як тільки навесні потеплішає – прибрати її, даючи паросткам свободу для активного росту.
Восени радимо вам посадити такі однорічники:
- волошка;
- настурція;
- резеда;
- космея;
- чорнобривці;
- амарант;
- астра Китайська;
- алісум;
- годеція;
- календула лікарська;
- мак;
- адоніс літній;
- дельфініум;
- гвоздика китайська;
- матіола;
- флокс;
- хризантема.
Також восени висаджують такі дворічники:
- віола (братчики);
- гвоздика турецька;
- незабудка;
- маргаритка.
Добре посадити в зиму такі багаторічники:
- примула;
- айстра;
- лаванда;
- бузульник;
- молочай;
- мак східний;
- люпин;
- рудбекія;
- аконіт;
- простріл;
- гвоздика;
- дзвіночок;
- дицентра;
- поповник;
- гейхера.
Як бачимо, дуже багато квітів можна і потрібно висаджувати восени. І нічого складного в цьому немає. Зате навесні на вашій клумбі відразу з’являться паростки, а ви спокійно займатися грядками з овочами та іншими весняними роботами на ділянці.