Якими добривами потрібно підживлювати помідори, щоб були великі та солодкі

В період цвітіння помідорів хочеться, щоб кожна квітка перетворилася на зав’язь. Цього можна досягти за допомогою простого підживлення. Внесення калійних та фосфорних добрив разом з мінеральними забезпечить рясне цвітіння кущів помідорів. Комплексні добрива можна замінити народними засобами.

Терміни внесення підживлення.

Під час цвітіння проводиться декілька підживлень. Звертайте увагу на стан ґрунту та зовнішній вигляд саджанців. Якщо листя та стебла зелені, здорові, цвітіння рясне та утворюються зав’язі, тоді часті підживлення проводити не потрібно. Якщо листя жовтіє, квіти почали опадати, рослина повільно росте та розвивається, варто внести підживлення.

Помідори починають квітнути в кінці квітня – на початку травня. Підживлення проводиться в два етапи. Вперше – під час цвітіння, вдруге – під час утворення зав’язей. Якщо восени вже проводилося підживлення ґрунту органічними добривами, то під час посадки можна не вносити добрива, а зробити це перед цвітінням.

Мінеральні добрива.

Під час цвітіння помідори потребують калію, кальцію, фосфору, бору, магнію, азоту та сірки. Ці елементи забезпечують рясне цвітіння помідорів, плоди ростуть солодкими, великими та смачними.

Калій.

Калій підвищує імунітет рослин та холодостійкість. При дефіциті цього елемента листя починає скручуватися. Підживлення проводять монофосфатом калію, калієвою селітрою, сульфатом калію або калімагнезією.

Варіанти приготування підживлення:

На відро води додайте 10-15 грамів сульфату калію та 30 грамів суперфосфату.

На 10 літрів води додайте 10 грамів калійної селітри та 25 грамів магнію.

На 10 літрів води додайте 10-15 грамів монофосфату калію.

Підживлення калієвою та аміачною селітрою проводиться раз на 14 днів. Це підвищить імунітет рослин.

Фосфор.

Фосфор забезпечує дихання рослин. Дефіцит цього елементу призводить до погіршення смакових властивостей плодів та повільного розвитку. Підживіть рослини фосфором під час росту та цвітіння помідорів. Добрива вносять під корінь.

Внесення добрив:

На 1 м. кв. внесіть 50 грамів суперфосфату.

На 1 м. кв. додайте 25-30 грамів суперфосу.

На 1 м. кв. внесіть 30 грамів подвійного суперфосфату.

Суперфосфат не буде діяти в кислому ґрунті.

Органіка.

Натуральні добрива підвищують рівень врожайності, зміцнюють корені, роблять плоди великими та солодкими. Органічні добрива вносяться під час розвитку та росту кущів під час бутонізації. Використовуйте торф, попіл та дріжджі.

Дріжджі.

В дріжджах багато білків, вітамінів, макроелементів та амінокислот. Дріжджі покращують структуру ґрунту. Листя стає зеленим, рослини починають активно рости, квітнути та дозрівати. Підживлення дріжджами проводиться на початку та в кінці цвітіння.

На 10 літрів води додайте 10 грамів сухих дріжджів, 1 ст. л. цукру та залиште настоюватися протягом 6 годин. Перед використанням розведіть водою в співвідношенні 1:5.

На 5 літрів води додайте 1 кг свіжих дріжджів та 2 ст. л. цукру. Залиште настоюватися протягом 24 годин. Розведіть водою в співвідношенні 1:10.

Якими добривами потрібно підживлювати помідори, щоб були великі та солодкі