Якою буде погода в останні дні липня. Синоптики розповіли чого чекати українцям

Під впливом області підвищеного тиску, у суботу та неділю погода очікується малохмарною та теплою, місцями спекотною. Дощі пройдуть лише у західних областях.

останні дні липня погодні умови над переважною частиною нашої країни визначатиме поле підвищеного атмосферного тиску. Тому істотних опадів не передбачається, а температурний фон виявиться трохи вищим за кліматичну норму. За рахунок малохмарного неба та переважання повітряної маси субтропічного походження, максимальна температура повітря коливатиметься близько 30-градусної позначки, а у південній частині України традиційно утримається спекотна погода за винятком прибережних районів, де морський бриз пом’якшуватиме денну спеку.

У західних областях країни на характер погоди впливатимуть атмосферні фронти, що пов’язані з малорухомим циклоном «Frieda», центр якого розташується поблизу Польщі. Більш щільна хмарність і періодичні дощі суттєво знизять інтенсивність денного прогріву (особливо 31 липня), тому середньодобова температура в цьому регіоні виявиться близькою до норми і буде цілком комфортною як у нічний, так і у денний час.

Окремо варто зазначити і про пожежну небезпеку. У зв’язку з високою температурою повітря та недостатньою кількістю опадів, у більшості південних та південно-західних областей України зберігається надзвичайна пожежна небезпека п’ятого класу. Зважаючи на очікувану синоптичну обстановку, у вказаному регіоні також посилиться ґрунтова посуха, що негативно може позначитися на врожаї різноманітних сільськогосподарських культур.
Субота, 30 липня:

У західних областях вночі без істотних опадів, вдень та ввечері у Карпатському регіоні, а також на Закарпатті та на Поліссі місцями пройдуть короткочасні дощі з грозами. Вітер південно-східний, 5 — 10 м/с. Температура повітря вночі +13…+18 °С, вдень +27…+32 °С, на Закарпатті до +35 °С.

У північній частині України у суботу буде сухо. Вітер північно-східний, 3 — 8 м/с. Температура повітря вночі становитиме +12…+17 °С, вдень +23…+28 °С.

У центрі України також очікується погода без опадів. Вітер переважно північно-східний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі +15…+20 °С, вдень +27…+32 °С.

На півдні України очікується суха та спекотна погода. Вітер північно-східний, 5 — 10 м/с. Температура в нічний час становитиме +17…+22 °С, вдень повітря прогріється до +31…+36 °С.

У східній частині малохмарна та суха погода. Вітер північно-східний, 5 -10 м/с. Температура повітря вночі +15…+20 °С, вдень +27…+32 °С.

Неділя, 31 липня:

У західних областях протягом доби пройдуть дощі, подекуди сильні. Вітер південно-східний із переходом на південно-західний, 5 – 10 м/с. Температура вночі становитиме +16…+21 °С, вдень +22…+27 °С, на крайньому заході +17…+21 °С.
У північних областях опадів не очікується. Вітер південно-східний, 5 — 10 м/с. Температура повітря вночі становитиме +15…+20 °С, вдень +27…+32 °С.

У центральній частині України неділя пройде без опадів. Вітер східний, 5 — 10 м/с. Температура повітря вночі +16…+21 °С, вдень +28…+33 °С.

На півдні країни спекотно та сухо. Вітер північно-східний, 5 — 10 м/с. Температура повітря вночі +17…+22 °С, вдень +32…+37 °С.

У східних областях без опадів. Вітер північно-східний, 5 — 10 м/с. Температура повітря в нічний час +14…+19 °С, у денний +28…+33 °С.

Підготував Ігор Кібальчич, кандидат географічних наук, синоптик. Джерело