Якщо діти ростуть з бабусею і дідусем, вони щасливіші, розумніші і вихованіші. Це доведено наукою

Про це свідчать численні наукові дослідження.

Якщо діти ростуть з бабусею і дідусем, вони щасливішою, розумнішою і вихованіші. І це доведено наукою, інформує Ukr.Media.

Знижується ризик депресії

Емоційна близькість між бабусею і дідусем та онуками призводить до зниження ризику розвитку депресії у дітей. У дослідженні, опублікованому в журналі The Gerontologist, взяли участь 356 онуків і 374 бабусь і дідусів.

Вчені з Бостонського коледжу проаналізували дані, зібрані за 19 років. Виявилося, що ризик депресії знижується й у старшого, і молодшого покоління.

Підвищується почуття стабільності та безпеки

Дідусі з бабусями дають онукам почуття стабільності та емоційної безпеки. А в травматичних ситуаціях або при сімейних конфліктах бабусі з дідусями часто служать підтримкою онукам.

Дослідження Оксфордського університету показало, що близький зв’язок між онуками та старшим поколінням допомагає дітям справлятися з травматичними подіями життя, по типу булінгу в школі або розлучення батьків.Дослідження під керівництвом професора Енн Б’юкенен включало понад 1500 дітей та виявило, що у тих, хто підтримував близькі стосунки з бабусею і дідусем, було менше емоційних і поведінкових проблем. Крім того, у них було розвинуте почуття самосвідомості, що дозволяло легше долати труднощі.

Це полегшує завдання батькам

У батьків часто бракує часу на ігри та спілкування з дітьми. Бабусі й дідусі часто замінюють дітям батьків, коли треба пограти та розважитися. Крім того, вони рідше відчитують дітей, тому онуки готові ділитися з ними секретами.

Все це покращує емоційну обстановку в сім’ї, тому що батьки відчувають себе спокійнішими, знаючи, що в їх відсутність діти не страждають.

Якщо діти ростуть з бабусею і дідусем, вони щасливіші, розумніші і вихованіші. Це доведено наукою