Кроти – це поширені шкідники на садово-городніх ділянках. Вони завдають неабиякої шкоди: риють нори, утворюючи земельні купки по всій території ділянки, псують газон та посаджені культури. Тому, з цими сліпими тваринками необхідно боротися, але для цього слід вибрати дієві методи боротьби.
Простий метод позбавлення кротів.
Спеціальна пастка для кротів – це найбільш ефективний та гуманний метод боротьби по відношенню до тварин. Її можна зробити власноруч. Для цього, потрібно взяти пластикову водопровідну трубу діаметром 7-8 см. та довжиною 15-20 см. Потім, необхідно закріпити на двох “виходах” так звані металеві пластини, діаметр яких має вміщатися в трубу. Зверху ці пластини потрібно прикріпити всередині труби за допомогою дроту, а внизу із зовнішнього боку зафіксувати шурупами. Зроблену пастку слід помістити уздовж свіжого тунелю, який вирив кріт, а зверху прикрити листом або кришкою. Кріт, який буде переміщатися під землею, потрапить в цю пастку та вже не зможе з неї вибратись завдяки конструкції з клапанами. Після виявлення крота, його потрібно просто дістати з пастки.
Народні методи боротьби з кротами.
Народні методи боротьби включають в себе безпечні засоби, які відлякують кротів та паски.
Пропонуємо ознайомитися з найпоширенішими дідівськими засобами, які допоможуть позбутися кротів.
- Скляна банка. Знадобиться 3-літрова банка, яку слід вкопати у нижній хід крота та покласти туди якісь ласощі, наприклад, черв’яків, а зверху чимось прикрити. Таким чином, кріт буде йти на запах й впаде в банку, з якої вибратися не зможе. Виявивши тварину, її необхідно звідти вийняти.
- Вертушка. Такий відлякуючий пристрій можна зробити власноруч з пластикової пляшки та арматури. Потрібно просто встромити в землю арматуру, надіти на неї пляшку з відрізним дном та вирізаними навиворіт боковинами, які слугуватимуть лопастями. Під час вітру, пляшка обертається на арматурі, тим самим створює шум та вібрацію в землю, а це відлякує кротів.
Також, можна ще зробити схожий відлякувач. Знадобиться арматура, на яку слід прив’язати кришку для консервації, яка буде шуміти під час вітру та відлякувати кротів.
- Неприємні аромати. У кротів дуже добре розвинений нюх, тому їх можна відлякати неприємними запахами, які вони не люблять. Для цього, потрібно покласти в їхні ходи риб’ячі голови. Через деякий час вони починають смердіти та відлякувати кротів. Також, можна використовувати різні рідини з різким запахом, наприклад, керосин, оцет або розчинник. Виливати їх потрібно в підземні ходи кротів відразу в декількох місцях на ділянці.
Важливо, перевіряти пастки мінімум 1 раз на день. Крота, якого дістали, потрібно віднести в парк або ліс та відпустити на волю.