Яєчна шкаралупа – цінне добриво, яке допоможе збільшити врожай

Садівники використовують яєчну шкаралупу у якості добрива. Ним підживлюють такі рослини як цибуля, морква, вишня, смородина, листовий салат та квіти. Для цього, її потрібно подрібнити в порошок чи настояти на воді.

Для подрібнення використовують різні пристрої, такі як м’ясорубка, кавомолка або молоток.

Цей диво-порошок вносять у посадкові ямки для підживлення та розкислення ґрунту. При дуже кислому ґрунті порошок вносять до 1 кілограма на 1 кв. м. площі. Але назбирати на всю ділянку стільки шкаралупи нереально, тому вносять тільки в ямки.



Для захисту кореневої системи рослин від хробаків, таких як личинка хруща, дротяник, нематода та інші, шкаралупу ламають на невеличкі гострі шматочки та розсипають на поверхню грядки, перед перекопуванням землі під зиму.

Готують зі шкаралупи настій, яким періодично підгодовують рослини. У скляну банку насипають подрібнену шкаралупу, заливають окропом та настоюють, прикривши кришкою, на протязі тижня. Готова настоянка повинна мати неприємний запах та бути мутною. Розводять настій в пропорції 1:3 водою та підживлюють рослини.



Є ще більш швидкий спосіб приготування: 0,5 літра порошку шкаралупи заливають 3 літрами теплої води та настоюють 24 години. Настій проціджують, порошок знову заливають водою, а чистим настоєм підгодовують рослини.

Як збирати яєчну шкаралупу.

Щоб зібрати та зберегти яєчну шкаралупу, скористайтесь простими правилами, яких потрібно дотримуватись:

  • На поверхні шкаралупи, ззовні та в середині, не повинно бути залишків білка, її після видалення вмісту відразу миють;
  • Добре висушують на відкритому повітрі;
  • Зберігають у картонних коробках.