Яєчна шкаралупа може стати гарним добривом для листового салату, цибулі, квітів, моркви, смородини та вишні. Подрібніть їх в порошок або настоюйте на воді.
Подрібнити шкаралупу можна м’ясорубкою, кавомолкою або молотком.
Порошок з яєчної шкаралупи внесіть в посадкові ямки. Вона підживлює та розкислює ґрунт. Для дуже кислого ґрунту застосовують 1 кг шкаралупи на 1 м. кв., але краще вносити безпосередньо в лунки.
Щоб захистити корені рослин від черв’яків, нематоди та інших шкідників, розламайте шкаралупу на невеликі гострі шматки й посипте поверхню ґрунту перед перекопуванням під зиму.
Для приготування настою з яєчної шкаралупи, подрібніть її та насипте в банку, залийте окропом й залиште настоюватися під кришкою протягом 7 днів. Настоянка неприємна на запах та каламутна. Розведіть їх з водою в співвідношенні 1:3 та підживлюйте рослини. Існує більш швидкий спосіб приготування настоянки. Візьміть 0,5 літра порошку з яєчної шкаралупи, залийте 3 літрами води та залиште настоюватися протягом доби. Процідіть та знову залийте порошок водою. Чистим настоєм підживлюйте рослини.
Для збирання та зберігання яєчної шкаралупи дотримуйтесь простих правил. На поверхні шкаралупи, ззовні та зсередини не повинно залишатися білка. Тому, одразу промийте її. Добре просушіть на відкритому повітрі та зберігайте в картонних коробках.
Як повернути гостроту ножицям: прості методи заточування в домашніх умовах Тупі ножиці можуть значно ускладнити…
Листопад – час для посадки: що варто посадити восени? Листопад – місяць, коли природа засинає,…
Осіння обрізка троянд: все, що потрібно знати! Коли обрізати, як правильно, які інструменти використовувати? Відповіді…
Власники земельних ділянок знають, що для вирощування винограду використовують чубуки — пророщені живці. Підготовка живців…
З давніх часів загублені ключі вважалися поганою прикметою. Сучасна людина зазвичай має кілька ключів –…
Кріп – це ароматна, корисна та смачна приправа, яку варто заготовити на зиму, щоб додавати…