З березня 2021 року в Україні суттєво зростуть пенсії. На скільки саме піднімуть і кому

У новому 2021 році буде проведено декілька етапів по збільшенню нарахувань різним категоріям пенсіонерів.

Таким чином, розпочинаючи з 01 березня буде здійснена індексація пенсій, яка є плановою та становитиме 11%.

Також, українцям, яким 80 та більше років, стануть нараховувати щомісяця додаткові кошти у сумі пів тисячі гривень, але при умові, що їх пенсія не сягатиме розміру середньої заробітної плати в Україні, яка береться до уваги при обчисленні пенсій.

Наступні збільшення буде проводитися згідно з Державним бюджетом, який прийняли на новий 2021 рік.Український міністр фінансів запевнив, що у бюджеті на 2021 рік коштів достатньо, щоб усі пенсіонери отримали виплати.

Так, у місяці квітні обіцяють перерахунок виплат для пенсіонерів, які працюють, де будуть враховувати вислугу років та розміри заробітної плати.

З 1 січня, вже для декількох категорій пенсіонерів підвищили виплати на 300 гривень, тепер вони становитимуть 2400. Це відноситься до тих, кому за 65 років та чий стаж становить 30 років для жіночої статі й 35 для чоловічої. Пов’язане це перш за все зі зростанням мінімальної зарплатні в Україні, яку наступного разу обіцяють підвищити 01.12.2021 року. Внаслідок чого у більшості пенсіонерів виростуть виплати до 2600 гривень.Також, 2021 року, для непрацездатних пенсіонерів, внаслідок збільшення прожиткового мінімуму, підвищиться мінімальна пенсія за рік приблизно на 9,3%.

З березня 2021 року в Україні суттєво зростуть пенсії. На скільки саме піднімуть і кому