Захищаємо картоплю від фітофтори. 5 головних справ, які слід зробити

Найбільше від фітофторозу страждають такі пасльонові культури, як томати та картопля. Якщо вчасно не обробити їх від цього грибкового захворювання, то вони швидко загинуть, що призведе до значної втрати врожаю. Боротися з фітофторою дуже важко й не завжди вдається побороти її.

Однак, городники не опускають руки й знаходять потрібні засоби, які допомагають вберегти рослини від загибелі.

Для обробки грядок картоплі від поширення грибкової інфекції скористайтеся популярними системними препаратами, такими як: Інфініто, Консенто, Енергодар-Укравіт, Квадріс та Фітоспорін.

Обприскуйте рослини згідно інструкції та рекомендаціям виробника препаратів.

Використання молочної сироватки.

Це екологічний засіб, який набув широкої популярності серед городників. Обробіть зелену частину рослини розведеною у воді молочною сироваткою в пропорції 1:1. Періодично обробляйте картоплю починаючи з липня й до самого кінця всього вегетаційного періоду картоплі.

Захист картоплі за допомогою часнику.

Обприскування часником картоплі стримує поширення фітофтори зверху на листках. Для цього подрібніть голівки та бадилля часнику, залийте 10 л. води та дайте настоятися упродовж 24 годин. Перед використанням додайте в настій 2 гр. марганцівки. Обробку проводьте кожні 10 днів.

Мідний купорос.

Профілактичну обробку картоплі проведіть мідним купоросом:

  1. В профілактичних цілях — один раз, на початку сезону.
  2. При перших ознаках зараження фітофторою не менше 3-х разів за весь період росту. Останню обробку проведіть за 14 днів до початку збору картоплі.

Для цього розведіть 2 ст. л. мідного купоросу, не більше, в 10 л. води.

Стійкі до фітофторозу сорти картоплі.

Щоб не мати проблем з фітофторою на городі, вибирайте стійки сорти картоплі до цієї хвороби, до них належать: Невський, Блакить, Весна, Зоря, Білоусівський, Ред Скарлетт, Чародій та Удача.

Ці сорти відрізняються високою стійкістю до інфекцій та багатим врожаєм бульб картоплі.