Захищаємо свої помідори від фітофторозу. Дієві народні методи.

Наші дачники не сидять, склавши руки, і щорічно скарбничка корисних порад поповнюється все новими і новими методами боротьби з хворобою.

До середини літа фітофтороз зачаївся, а наші томати ростуть і гарнішають на радість очам і серцю. Але розслаблятися не можна ні в якому разі — рідко яку ділянку цей підступний грибок обійде «сам собою», інформує Ukr.Media.

Армія грибних спор кожен рік губить величезну частину врожаїв. Але з наполегливим настанням зарази зростає і кількість рецептів проти неї. Наші дачники не сидять, склавши руки, і щорічно скарбничка корисних порад поповнюється все новими і новими методами боротьби з хворобою! Сподіваємося, що ці досить прості та дешеві методи профілактики і лікування допоможуть вам перемогти фітофтороз на своїй ділянці.

Часникове обприскування

Спори гриба гинуть від часнику. Перше обприскування треба провести перед утворенням зав’язі, друге — через 10 днів після першого. Потім, якщо ви будете раз на 12-15 днів обприскувати кущі томатів часниковим настоєм, то результат буде.

  • Рецепт : На 10 літрів води — 1-1,5 склянки подрібнених головок і пагонів часнику + 1,5-2 грам марганцівки. Часник у воді настоювати добу. Процідити і додати марганцівку.

Сольове обприскування

Така обробка створює на листках захисну плівку, яка буде стримувати попадання інфекції через продихи. Але! Треба пам’ятати, що це профілактичний захід, а не лікування, тому спочатку уважно огляньте кущ і видаліть вже пошкоджені листочки.

  • Рецепт : На 10 літрів води — 1 склянка кухонної харчової солі.

Кефірне обприскування



Теж профілактичний засіб. Перше таке обприскування рекомендується провести не пізніше, ніж через 10-14 днів після висадки розсади в ґрунт. Потім бажано робити це щотижня.

  • Рецепт : На 10 літрів води — 1 літр кефіру, який протягом 2 діб повинен «перебродити». Ретельно розмішати.

Молочно-йодисте обприскування

Непогано зарекомендував себе метод. Тим більше, протимікробні властивості йоду всі знають з дитинства. Він і на листках томатів наведе порядок, і прискорить дозрівання наших помідорів.

  • Рецепт : На 10 літрів води — 1 літр нежирного молока + 20 крапель йоду

Зольне обприскування

Його проводять 3 рази в сезон: як тільки розсада приживеться, перед цвітінням томатів і відразу після того, як з’являться перші зав’язі.

  • Рецепт: На 10 літрів води — піввідра золи. Перемішати, настоювати протягом 3 днів, періодично перемішуючи. Дати відстоятися. Відстояний препарат довести до об’єму 30 літрів, додати 30-35 грам мила — господарського або рідкого.

Обприскування настоєм трутовика

Такі обприскування можуть досить довго стримувати зараження томатів фітофторозом. Обприскувати рекомендується раз в 10 днів вранці в тиху і бажано безвітряну погоду. Добре обробити в момент зав’язування плодів. При перших проявах захворювання відразу ж проведіть додаткову обробку.

  • Рецепт : На 1 літр води 100 грамів гриба. Підсушений гриб пропустити через м’ясорубку або подрібнити ножем. Залити крутим окропом (заварити), після охолодження процідити.

«Мідні» проколювання

Добре зарекомендував себе метод, який запатентований німецькими вченими: обмотування коренів розсади перед висадкою в ґрунт мідним дротом. Наші дачники застосовують мідний дріт по-іншому: проколюють стебло томата. Мікродози міді стабілізують хлорофіл, стимулюють дихання рослин і посилюють окислювальні процеси. Це рослину зміцнює і робить її більш стійкою до інфекції. Увага! Таку процедуру роблять тільки тоді, коли стебло томату стане міцним!



  • Рецепт : Тонкий мідний дріт прожарити (можна зачистити наждачним папером), нарізати шматками по 3-4 см. На відстані 10 см від ґрунту зробити прокол стебла, вставити шматочок дроту, загнути кінці вниз. Не обмотувати навколо стебла!