Захист винограду від осиного рою. Що слід зробити, щоб вберегти врожай

Коли на винограднику починають дозрівати ягоди, навкруги розповсюджується солодкий аромат. На цей запах злітаються злісні шкідники винограду – оси. В цих комах потужні щелепи, за допомогою яких, вони швидко виїдають солодкий м’якуш ягід, залишивши висіти на гронах одні шкірки. Рій ос може знищити весь врожай винограду, якщо вчасно не прийняти відповідні заходи по боротьбі з цими шкідниками.Захист винограднику від осиного рою.

  1. Всі господарські споруди потрібно ретельно оглянути, а виявлені гнізда ос знищити. Безпечно проводити такі роботи вночі, коли оси сонні. Всередину гнізда прискають «Дихлофосом», потім очманілих комах поміщають у пакет та міцно зав’язують або відразу кидають у вогонь.
  2. Можна розвісити на винограднику липучки чи липкі пастки, які продаються в крамницях у вигляді маленьких будиночків. В нього кладуть запашний шматочок фрукта, який приваблює ос.
  3. Доречним, також, може бути клей для гризунів. Його намащують на шматки фанери та розкладають поряд з виноградником. Час від часу клей потрібно оновлювати.
  4. Ягоди винограду можна захистити сіткою для овочів, надівши її на гроно.
  5. З розрізаних навпіл пластикових пляшок можна прилаштувати у винограднику пастки з рідкою приманкою із солодкого компоту чи варення та інсектициду. Потрібно постійно доливати приманку та прибирати мертвих комах.
Безперечно, саме просте рішення це обробити виноградник інсектицидом, але в період дозрівання ягід, не бажано застосовувати хімічні засоби.