Закохані хотіли побратися. Однак Бог мав інші плани

Бог планує наші життєві шляхи за складною і оригінальною системою. У цьому переконалась аргентинська пара: на початку знайомства хлопець з дівчиною навіть не могли би уявити собі, як складатимуться їхні стосунки.
Trinidad Maria Guiomar i Javier Olivera були парою закоханих студентів. Однак їхні стосунки не закінчились класичним хеппі ендом: щоб одружились, жили в мирі і злагоді. Але також і не дійшли до того, що їхні почуття ослабли і все частішали сварки та конфлікти.
Тож яким третім шляхом пішла пара? Слід сказати, що і надалі підтримують дещо незвичний зв’язок між собою.

Звиклий початок

Хлопець і дівчина знались ще із дитинства. Їхні батьки, практикуючі католики, були друзями і мешкали непооддалік у Буенос-Айресі. По закінченні ліцею Хав’єр, за прикладом багатьох ровесників, зібрався вирушити у подорож континентом.
Саме у той час хлопець переживав кризу віри, і він майже зовсім закинув релігійні практики, коли вступив на юридичний відділ університету. Трінідад обрала той же напрям в іншому університеті. Так дороги молодих перетнулись знову і невдовзі вони стали зустрічатись.
Ще на початку стосунків Хав’єр запитав Трінідад, чи планує вона зберігати дошлюбну чистоту. Зізнається, що відповідь дівчини, аргументована і впевнена, просто вразила його.

Тоді я вважав це якимись дивними церковними приписами. Звісно, я збунтувався, однак та позиція в той же час почала мені імпонувати. Бо я зустрів дівчину, яка наважувалась оборонити те, у що вірила і водночас була дуже інтелігентною.

Початок перелому

Трінідад Марія перебувала у християнському середовищі, читала і дискутувала про багато релігійних книжок, про культуру, філософію, мистецтво. Той світ також починав затягувати і Хав’єра, не було дня, коли би не проводились розмови про сенс життя та існування Бога.

Пара постановила, що після закінчення навчання візьме шлюб. Крок за кроком хлопець повернувся до віри, молитви, участі у Літургії. Разом молилися Вервицю.
Родина Трінідад одного дня була здивована вибором старшого брата, який вирішив стати священиком. Пара також була шокована, оскільки вони вважали такий крок надто радикальним.Ми говорили, що це необдуманий крок, що він відрікається щастя. Але за декілька днів почали навідуватись думки – а що, якби Бог хотів такого ж і від нас? І перша відповідь була: “ми ж пара і вирішили одружитись”- розповідає Хав’єр.

На новий шлях

Вибір майбутнього швагра не давав хлопцю спокою. Впродовж декількох тижнів у голові звучало питання: а може Бог кличе також і мене? Зрештою, розповів про це нареченій. Тринідад відповіла, що і вона увесь цей час думала про те, чи не покликана до життя у монастирі.
Молоді вирішили поспілкуватись із духівником, який сказав, що це справа кожного з них і Бога. Ніхто не може тут робити вибір за них.

Трінідад каже, що з того часу пройшло ще два роки аж коли Бог вповні виявив їй, чим є вибір чернечого життя. І вона вступила до монашого Згромадження Сестер Ісуса Милосердного. Зараз сестра Марія мешкає на півдні Франції і на основі свого досвіду написала книгу про покликання.
Того ж року Хав’єр прийняв священичі свячення. Викладає у семінарії і веде свій блог “Не мусиш про це говорити” („Que no te la cuentel”)

“Це була велика ласка, що ми зустрілись, а потім обрали такий шлях. Зараз ми приятелюємо і між нашими сім’ями продовжується взаємна приязнь” – каже сестра Марія.

Переклад: Тетяни Трачук
Джерело: ДивенСвіт