Застосування йоду на городі, щоб захистити рослини від різних хвороб

Виявляється, йод рятує не тільки розбиті коліна, а й – від шкідників урожай!

За допомогою йодного розчину, можна запобігти зараженню рослин фітофторозом, борошнистою росою, плодовою й кореневою гниллю.

Йод та рослини.

Йод — це природний антисептик, він активно бореться з грибковими, вірусними та бактеріальними захворюваннями рослин. Цей мікроелемент потрібний рослинам для повноцінного розвитку, бутонізації та зав’язуванні плодів. Якщо у рослин нестача йоду, знижується їх опірність до хвороб.

У складі йодного розчину входить спирт, тому будьте обережні при застосуванні, щоб не обпекти розсаду. Особливо слідкуйте, щоб йод не потрапив на стебло чи листя. Завжди дотримуйтесь чітких норм та доз.

Застосування йоду від фітофторозу.

Фітофтороз – це грибок, який потрапляючи на рослину, особливо при підвищеній вологості, викликає захворювання й найбільше страждають пасльонові культури.

Врятувати від нього не можна, навіть, якщо грядку з помідорами накрити. Спалює він всю рослину досить швидко, якщо нічого не робити.

Перші прояви фітофторозу на помідорах — це поява бурих плям на листках, стовбурі та гілках. Далі листя стає чорним та висихає, плоди чорніють й відпадають.

Захистити рослини від фітофтори можна йодним розчином. Вперше проведіть обробку через 3 тижні, як розсада зійде: у 10 літрах води розчиніть 15 крапель йоду та 1 літр нежирного молока чи сироватки. Обробляти цим складом можна 2-3 рази з інтервалом між обробками — два тижні.

Застосування йоду від борошнистої роси.

Це дуже велика напасть на наші дачні ділянки. Борошнистою росою хворіють багато городніх культур: смородина, барбарис, аґрус, виноград, огірки, помідори, гарбузи, кабачки, кущі троянд, флоксів, півоній та хризантем.

Розчин проти борошнистої роси: розведіть у 9 літрах води 1 мл йодного розчину, 1 літр нежирного молока чи сироватки та 1 ст. л. рідкого мила. Обробляйте свої рослини кожні два тижні на протязі всього сезону.

Цей розчин не тільки захистить ваші насадження, а й підвищить врожай.

Застосування йоду проти шкідливих комах.

Йодне обприскування добре знищує таких шкідників, як довгоносики та личинки хруща.

Універсальний йодний розчин від шкідливих комах : у 10 літрах води розчиніть 20 мл спиртового йодного розчину. Поливайте цією сумішшю кущі смородини, полуниці та інших городніх культур, по 1 літру під кожен кущ.

Молоді кущі смородини, полийте по 5 літрів під кожен кущ весною та осінню.

Від довгоносика проведіть обробку навесні, коли ще лежить сніг: у 10 літрах води розведіть 1 ч. л. йоду.

Застосування йоду, як добрива для рослин.

Йодний розчин може бути додатковим універсальним засобом для підживлення рослин та удобрення ґрунту. Таке підживлення підходить для капусти, огірків, помідорів, перцю та садової полуниці.

Підживіть ці овочі наступним йодним розчином: у 10 літрах води розчиніть 40 крапель йоду. Поливайте по 0,5 літра під стебло, коли з’являться перші квіти. Повторіть через 3-4 тижні.

Застосування йоду для кімнатних рослин.

Йодом  можна підживлювати ослаблені та ті, що давно не цвіли рослини. Поливати квіти розчином йоду потрібно біля стінки горщика, ґрунт перед тим рясно полити звичайною водою.

При використанні йодного розчину, найголовніше не перевищуйте дози та застосовуйте згідно з рекомендацією по застосуванню.