Застосування перекису водню на городі, щоб захистити рослини від хвороб та шкідників

Перекис водню використовують не тільки в якості антисептичного засобу, але й для захисту городніх культур.

Застосовувати перекис водню можна для:

  1. Знезараження насіннєвого матеріалу помідорів та солодкого перцю.

Насіння перців та помідорів покладіть у тканинні мішечки, опустіть у 10%-ний розчин перекису водню та витримайте їх 15-20 хвилин. Далі промийте насіння чистою водою та розкладіть на повітрі злегка просушитись. Перекис вб’є всі шкідливі мікроорганізми, грибки та бактерії.



  1. Стимуляції росту рослин та насіння.

Обробіть перекисом водню розсаду перців та томатів, вона виросте здоровою та міцною.
Розведіть у 500 мл чистої води 1 ст. л. перекису водню, покладіть у розчин мішечки з насінням та витримайте 8-10 годин. Далі просушіть до сипучості.

  1. Захиту від кореневої гнилі та чорної ніжки.

Часто із-за недотримання умов вирощування розсади, таких як: надмірний полив, прохолода, протяги, рослини можуть пошкоджуватись чорною ніжкою або кореневою гниллю. Щоб цьому запобігти та зберегти життя рослинам, обов’язково потрібно обробити їх розчином перекису водню.
Розчиніть у 1 літрі води 1 ст. л перекису водню, полийте цим розчином всю розсаду. Але якщо помітили між нею хворі екземпляри, тоді зробіть наступні дії: вийміть разом з грудочкою землі рослину та опустіть її в цей розчин, ґрунт осяде на дно, а корені оголяться. Далі цю розсаду посадіть в нову знезаражену землю. Через тиждень полийте даним розчином рослини, що пересадили.



  1. Захисту рослин від фітофторозу.

У емальованому чи пластмасовому відрі води розведіть 8 ст. л. перекису водню та додайте 10 крапель йоду. Обприскайте цим розчином помідорні кущі для профілактики фітофторозу.

  1. Підживлення рослин.

Перекис водню використовують в якості добрива. Його можна застосовувати як для розсади так і для вже дорослих рослин.