Застосування сироватки на городі. Ефективний засіб, який допоможе збільшити врожай в рази

Якщо залишилася сироватка від приготування домашнього сиру, використайте її для поливу та як добриво для рослин. В ній міститься від 6 до 7 відсотків сухих речовин молока, а також декілька поживних речовин, необхідних для росту рослин. Обробка сироваткою допоможе захистити виноград та огірки від оїдіуму й борошнистої роси.

Використовуйте тільки несолону сироватку, бо сіль може зашкодити рослинам.

Пропонуємо 5 корисних способів застосування сироватки.

  1. Сироватка для зміни кислотності ґрунту.

Чим нижче pH, тим більш кислий ґрунт. Це важливо, бо рослини не можуть отримувати необхідні їм поживні речовини з ґрунту, якщо в ній немає потрібної кислотності. Різні рослини мають різні рівні, тому ґрунт, що підходить для одного виду рослин, не підходить для іншого.

Найпростіший тест покаже вам рівень кислотності ґрунту



Оскільки сироватка є кислою з pH від 4,0 до 6,1, її можна використовувати для коригування pH надто лужних ґрунтів. Сироватка корисна для рослин, які люблять кислоту.

  1. Сироватка як добриво.

Сироватка є цінним добривом. Рослини зможуть отримати більш збалансовані поживні речовини, якщо до будь-якого добрива додати сироватку. Вона допоможе стабілізувати ґрунт та забезпечити рослини мікроелементами, без підвищення рівня розчинних солей в ґрунті. Це важлива властивість сироватки, оскільки ґрунти з високим вмістом солі токсичні для рослин. Накопичення солі в ґрунті зазвичай це пов’язано з надмірним внесенням добрив й ця небезпека зводиться до мінімуму, коли сироватка стає додатковим добривом.

В сироватці міститься невелика кількість азоту, фосфору та калію, а також кальцію й магнію. Співвідношення NPK зазвичай становить 0,15-0,05-0,17. Це досить низький рівень, щоб ви могли використовувати його регулярно на овочевих культурах, не побоюючись надмірного добрива.

Поливайте розчином сироватки тільки навколо рослин, на глибину близько 3 см. Однак, гортензії та виноград чуйні до внесення розчину сироватки по листу.

Універсальне добриво зі співвідношенням NPK 24-8-16 розводиться за інструкцією виробника, сироватку додавайте з розрахунку 1 ст. л. на 1 відро води. Використовуйте 1 відро розбавленого добрива з сироваткою на 10 кв. м. кожні 7-14 днів на овочевих культурах до цвітіння.



  1. Сироватка від борошнистої роси.

Сироваткою обробіть рослини, щоб запобігти поширенню грибкових захворювань, таких як борошниста роса.

Спосіб застосування: використовуйте розчин солодкої сироватки 50:50 або кислий 70 частин води на 30 частин кислої сироватки та 1 раз на 2 тижні обприскуйте рослини. Цей розчин можна використовувати й для профілактики.

  1. Сироватка для винограду.

Білок сироватки й молочний жир є живильним середовищем для багатьох мікроорганізмів, що заселяють поверхні виноградних ягід та які борються за простір з борошнистою росою й знищують її. Обприскайте 10% водним розчином молока чи молочної сироватки 1 раз на тиждень, щоб контролювати поширення борошнистої роси.



  1. Сироватка в боротьбі з бур’янами.

Сироватку використовують в боротьбі з бур’янами. Для цього вилийте концентровану сироватку безпосередньо на та навколо рослин, які ви хочете знищити. Ефект може бути помітний не відразу, але повторивши кілька разів, зможете перемогти багато бур’янів.