Застосування сухої гірчиці від шкідників на городі. Простий та дієвий засіб

Для відлякування шкідливих комах на присадибній ділянці, багато городників використовують суху гірчицю. З неї готують настій та додають її до різноманітних сумішей. Для навколишнього середовища вона цілком безпечна, екологічна, але діє не менш ефективно ніж будь-які хімічні препарати. А ще дешева, доступна та корисна.

Застосування сухої гірчиці від шкідників на городі.

Правильне застосування сухої гірчиці.

Використання сухого порошку гірчиці має набагато довший строк дії ніж розведений та настояний на воді. У суху погоду гірчичний порошок на рослинах може триматися на протязі 7-8 днів, а інколи аж до 2 тижнів.Водний розчин на основі порошку гірчиці наносять на рослини вранці або в кінці дня, коли сяде сонце чи у похмурі дні, щоб не обпекти листя у рослин.

Настій гірчиці від шкідників:

  1. Боротьба з колорадським жуком.

Розведіть у 10 літрах киплячої води 200 грамів порошку гірчиці та залиште настоюватись години 2-3 прикривши кришкою. Далі процідіть настій, додайте 5 ст. л. 9 % оцту та 50 мл рідкого мила, для тримання як найдовше засобу на листах рослин.Цим настоєм обробіть городину, один раз на 7 днів, після дощу та обов’язково повторіть. Поливаючи землю цим засобом кожні 7-10 днів, можна позбутися дротяника.

  1. Боротьба зі слимаками та равликами.

Щоб прогнати ненажерливих молюсків з грядок зелені, час від часу обробляйте їх порошком гірчиці у міжряддях чи потрусіть її на шар мульчі. Посилити ефект можна за допомогою меленого гострого перцю та порошку деревного попелу в пропорції 1:1:1. Слимаки будуть обпікати цією сумішшю шкіру та заберуться з грядки.

  1. Боротьба з метеликами та гусінню.

Розмішайте у 10-ти літровому відрі води по 1 склянці тютюнового пилу й гірчичного порошку, накрийте плівкою та залиште настоюватись на 3 доби. Розчин процідіть та обробляйте грядки кожні 2 тижні до кінця літа.  1. Боротьба з цибулевою та морквяною мухою.

У борозни, де збираєтесь садити сіянку цибулі, насипте деревний попіл та гірчичний порошок у пропорції 3:1. Як тільки лист цибулі виросте заввишки 5 см, посипте по міжряддя цим же складом та підпушіть землю. Через 14 днів ще раз повторіть.

Цим складом кожні 2 тижні обробляють у міжряддях грядки з морквою, пастернаком, петрушкою та селерою.

  1. Боротьба з попелицями та кліщами.

Зазвичай, розчин порошку гірчиці для боротьби з попелицями застосовують у профілактичних цілях. Розведіть у 10 літрах води 100 грамів гірчичного порошку, настоюйте 48 годин у теплі, процідіть, розбавте водою 1:2 та розчиніть у ньому 2 ст. л. господарського рідкого мила.

Цим розчином ретельно обприскайте садовину перед цвітінням, далі повторіть через 14 днів по закінченню цвітіння, а потім обробляйте кожні 2 тижні.  1. Боротьба з блішкою.

Блохи дуже сильно полюбляють насадження молодого буряку, редису, редьки, капусти та дайкону. Щоб позбутися бурякової блохи, полийте ділянку настоєм гірчиці. Для цього розчиніть у 10 літрах води 0,5 склянки порошку гірчиці та залиште настоюватись на 2 години. Обробіть грядки буряку, у фазі семидольок та ще раз, як з’являться 4-5 справжні листки.

Капустяну хрестоцвітну блішку, що нещадно їсть листя капусти, знищують таким же настоєм, що описаний вище, тільки додайте у настій 1 ст. л. 70 %-ної оцтової есенції. Обприскайте рослини по листу, повторюйте обробку по мірі заселення новими блішками.

  1. Боротьба з борошнистою росою.

У 10-ти літровому відрі води розчиніть по 0,5 склянки сухої гірчиці і йодованої солі, добре розмішайте та одноразово пролийте з лійки посадки ріпчастої цибулі.  1. Боротьба з вогнівкою, мідяницею, пильщиком та плодожеркою.

Залийте 100 грамів порошку гірчиці 10 літрами киплячої води, настоюйте 24 години прикривши плівкою чи кришкою, потім процідіть. Додайте 40-50 мл рідкого мила та обробіть садовину по закінченню квітнення. Або приготуйте суспензію: розмішайте у 10 літрах води 6-8 ст. л. готової гірчиці та обробіть садові дерева.

Застосування сухої гірчиці від шкідників на городі. Простий та дієвий засіб