Збираємо насіння помідорів: як правильно це робити, щоб мати на наступний рік своє

Якщо врожай помідорів вийшов дуже хорошим та сорти подобаються, можна зібрати з них насіння. Це краще, ніж купувати їх в магазині. Однак, для отримання якісного посівного матеріалу, потрібно правильно його збирати та зберігати.

Насіння збирають лише з сортових томатів. З гібридів їх збирати не можна, бо таких самих плодів не буде.

Краще збирати томати з нижніх гілок, що ближче до стебла. Ці плоди більш сильні, не пошкоджені та з щільною шкіркою. В них сильне насіння, що швидко зійде.

Залиште зібрані томати на декілька днів, щоб шкірка пом’якшилася. Розріжте їх в поперек, щоб можна було з легкістю відокремити насіння чайною ложкою. Дістаньте його разом з м’якоттю, залийте водою та накрийте серветкою. Зберігайте в банці при температурі 22 градуси тепла протягом 2-3 днів, щоб почався процес бродіння. Порожнє насіння спливе, а хороше залишиться на дні. Промийте його та покладіть сушитися на папір або серветку.

Також, необхідно продезінфікувати насіння в слабкому розчині марганцівки 30 хвилин, щоб уникнути хвороб. Ще для цієї цілі підійде розчин мідного купоросу або 2-3% перекису водню. Після обробки промийте насіння та залиште в добре провітрюваному місці при температурі 22 градуси тепла.

Підпишіть конверти з насінням, щоб знати який сорт в них лежить. Зберігайте в сухому та теплому місці при температурі не вище 30 градусів. Насіння можна зберігати протягом 3-4 років. Однак, більш якісні ті, що зберігалися протягом року, бо вони мають гарну схожість.