Що робити, якщо на листках огірка з’явилися жовті плями? А може ви помітили білі цятки? Бурі або сухі? У будь-якому випадку, пора бити тривогу і вживати заходів.
Як боротися
Якщо ви помітили плями на огірках, для початку на 4-5 днів відмовтеся від поливів і підгодівлі. Обірвіть і видаліть з грядки вражене листя. У прохолодну погоду постарайтеся на ніч “утеплити” огіркову грядку. Накривайте плівкою, розкладайте по грядці камені або пляшки з водою для накопичення тепла.
Надалі у нас є три шляхи: використовувати для боротьби з грибками народні засоби, біопрепарати або синтетичні фунгіциди. Що вибрати для своєї грядки з огірками, кожен вирішує сам. Джерело
Народні способи боротьби з плямами на огірках
Сода
- 5 літрів води;
- 40 грам соди;
- 15 мілілітрів рідкого мила.
Для приготування розчину ретельно перемішуємо у воді соду з милом до однорідності. Таким розчином огіркові батоги необхідно обприскати чотири рази, з перервою в тиждень. При цьому обробці піддавати не тільки самі рослини, але і грунт.
Молоко або сироватка
- 1 літр молока або сироватки;
- 35 грам господарського або зеленого мила;
- 40 крапель йоду.
Ідеальний варіант для тих, хто тримає домашніх тварин. Господарське мило натираємо на тертці і змішуємо з йодом і молоком до повного розчинення. Молочні обприскування бажано проводити кожні 10 днів, починаючи з моменту висадки розсади і до кінця плодоношення.
Зола
- 10 літрів води;
- 1 кілограм попелу;
- 30 мілілітрів рідкого мила.
Золу заливаємо гарячою (40°C) водою і настоюємо 7 днів. Потім акуратно зливаємо, залишаючи зольний осад на дні, і додаємо мило. Огірки зольним настоєм рекомендують обробляти якомога частіше. Хоч кожен день.
Гірчиця
- 10 літрів води;
- 2 столові ложки гірчичного порошку.
Розмішуємо гірчичний порошок в гарячій (40°C) воді і чекаємо остигання. Після чого готуємо і розпилювач і лійку – можна як обприскувати, так і поливати огірки гірчицею.
Часник
- 50 грамів часнику;
- 2 літри води.
Подрібнений часник настоюємо в холодній воді 24 години. Потім проціджуємо і відразу обприскуємо рослини, не розбавляючи настій.
Цибулиння
- 10 літрів води;
- 500 грам лушпиння.
Лушпиння цибулі кип’ятимо у воді хвилин п’ять, а потім стільки ж днів настоюємо. Процідженим настоєм рекомендується обробляти огірки раз в тиждень.