14 серпня – початок Успенського посту: що можна робити і що не можна

Початком йому служить 14 серпня, а завершується він один з дивних і прекрасних свят — день Успіння Божої Матері, 28 серпня.

Будь піст вимагає від віруючих людей старання і дотримання багатьох обмежень. Щоб задати собі правильний темп, слід знати, з чого почати період духовного і фізичного очищення, передає Ukr.Media.

Успенський пост — багатоденної період утримання. Він досить швидкоплинний і незмінний з року в рік. Початком йому служить 14 серпня, а завершується він один з дивних і прекрасних свят — день Успіння Божої Матері, 28 серпня. Період помірності досить строгий і подобою Великого посту. Священнослужителі нагадують, що під час Успенського посту необхідно відмовитися не тільки від надмірностей у їжі, але й від гріховних помислів і поганих діянь.

Що можна робити в Успенський піст

На початку кожного посту слід присвячувати молитвам. Ранкові та вечірні молитви допоможуть вам змінити своє життя на краще, позбутися багатьох гріхів, встати на шлях духовного просвітлення і отримати благословення Вищих сил. Особливою популярністю користуються молитовні прохання, звернені до Богородиці.

Є в період посту потрібно рослинну їжу, фрукти і овочі, відрікаючись від м’яса, молочних продуктів та спиртних напоїв. На початок посту доводиться світле свято Медового Спаса, який увібрав у себе церковні та народні традиції.



Корисно відвідати церкву, помолитися біля чудотворних образів за добробут та здоров’я улюблених і близьких людей. Під час посту ми стаємо ближче до Творця, духовна зв’язок міцніє при знаходженні в Божому храмі.

У перші дні Успенського посту бажано освячувати воду. Свята вода — джерело довголіття, здоров’я і процвітання.

Церквою не забороняються заняття повсякденними справами. Однак священики закликають відмовитися від поспіху, суєти і підвищеного навантаження. Не можна навантажувати себе більше, ніж слід. Краще спрямувати сили, що залишилися в духовне русло, а вільний час проводити в роздумах і молитвах.

Успенський піст — час для сповіді і покаяння за покликом серця. Зверніться за допомогою до Господа, Він обов’язково почує ваші щирі слова жалю, очистивши душу від гріхопадіння. Через молитву ви наблизити себе до щасливого життя і Царства Небесного.

Що не можна робити в Успенський піст

Неробство, пожадливість, зловтіха, погані думки, погані слова і інші гріхи неприпустимі в пост. У першу чергу під час духовного стримування ви очищаєте свою душу від негативу. Всі скоєні гріхи в пост потроюються і падають на плечі важкою ношею.

У піст не можна укладати шлюби. Весілля — це торжество і радість, що недопустимо в період суворої аскези.

Початок посту — час для посиленого духовної роботи над собою. Не рекомендується займатися звичайними справами і відвідувати розважальні заходи. Налаштовуватися потрібно на вдосконалення духу і порятунку від гріха.

Церква забороняє перегляд розважальних роликів, фільмів і передач. Слід проводити менше часу за комп’ютером.

Не можна вдаватися до смутку, смутку і тузі. Ви встали на шлях духовного виховання, відмови від поганих звичок і звільнення від гріха, тому не слід дозволяти негативним думкам заволодівати вами.



Відмова від спокус — можливість показати свою любов до Бога. Відмовившись від усього суєтного, ви станете ближче до Творця.

Магічні дії завжди знаходяться під суворою забороною. Не можна передбачати своє майбутнє, намагатися змінити долю. Окультних заходів не місце в період духовного очищення.

Успенський пост — благодать і випробування сили духу людини, пройшовши яке ви відчуєте любов і благословення Боже. В цей час вам надається можливість побути наодинці з собою, змінити життя в кращу сторону.

14 серпня – початок Успенського посту: що можна робити і що не можна