21 липня — Казанської ікони Божої Матері. Що потрібно зробити усім християнам в цей день

21 липня, православний світ відзначає день Казанської ікони Божої Матері, а також, вшановують пам’ять Прокопія Кесарійського та Прокопія Устюжского.

За переказами, після великої пожежі, що знищила місто, одна маленька дівчинка побачила уві сні Божу Матір, яка розповіла, де знайти ікону. Батьки не повірили своїй донці. Три рази Богоматір з’являлася дівчинці, тоді мати повірила їй. Образ було знайдено, а на тому місці збудували храм.

Неаній, який отримав ім’я Прокопій після хрещення, жив під час правління Діоклетіана. Під час гонінь на християн, він переслідував вірян. Якось він побачив Ісуса та в його серці з’явилася любов й духовна радість. З того часу юнак прийняв християнство. Після арешту, Ісус знов з’явився перед ним та охрестив його, давши нове ім’я – Прокопій. Святому довелось пережити багато мук через свою віру. Прокопій не зрікся, за що йому відтяли голову.

Прокопій Устюжський народився в Любеку. Більшу частину життя прожив у Великому Устюзі. Мав дар передбачення й помер в 1303 році.

Традиції в цей день.

В деяких регіонах в цей день ніхто не працює, а гуляння продовжуються протягом 2-3 днів. В інших же саме в цей час починають жати жито. Селяни виходять в поле ще до світанку. Спочатку читають молитву Прокопу, а потім приймаються за роботу. З їжі беруть хліб, сіль та відварні яйця. Відпочити можна лише після збору 9 снопу. Перший сніп вважався дуже важливим. Його зберігали в оселі в куточку поряд з іконами.

Народні прикмети в цей день.

Чорниця вже визріла – час починати жнива.

На акації вже визріли стручки – час збирати жито.

Бджоли агресивні – до посушливої погоди.