5 червня — святого Леонтія: головні традиції та заборони, яких слід дотримуватися усім християнам

5 червня, православний світ відзначає день святого Леонтія. Він народився в 11 столітті, у Константинополі. Постригся в ченці в Києво-Печерській Лаврі. Здійснив рівноапостольський подвиг, коли на Ростовській землі було багато язичників. Святий дотримувався всіх апостольських заповідей та навертав до християнства місцевих жителів. Одного разу, Леонтія вигнали з міста й сильно побили. Однак, він продовжував виконувати свою справу.

Традиції в цей день.

Цей день останній, коли можна садити огірки та коноплі. Знахарі та цілителі лікують сьогодні спину й шлунок конопляною олією. Також, проводили ритуал з конопляним насінням, щоб захистити оселю від нечисті. Для цього по кутах розкидали насіння та залишали на 3 дні. Потім його збирали віником та совком, несли далеко від житла й закопували в безлюдному місці.

В храмі потрібно бути обережним в цей день. Сюди приходять чаклуни та чорні маги, які користуються розслабленими людьми й наводять на них негатив. Тому, при вході в храм помоліться. Якщо хтось в храмі підійшов та щось просить або пропонує, будьте обережні. Таким чином погані люди можуть передати хвороби, біди й негаразди. За допомогою церковних свічок можна передати негативну енергетику. Тому, під час встановлення свічки, потрібно стежити, щоб її ніхто не загасив та не забрав. Не прислухайтеся до оточуючих, які щось підказують та повчають, інакше заберете собі їх проблеми. В храмі приймайте поради та настанови лише від священника. Не заходьте в храм через головні центральні ворота, бо через них проносять небіжчиків. Саме під час подібних обрядів, чаклуни роблять погані справи. Не давайте стороннім людям торкатися себе, особливо коли вони роблять це занадто явно. Інакше можуть забрати силу та здоров’я, а віддати біди й негаразди. Якщо хтось торкнувся, торкніться у відповідь, нібито повертаючи все назад.

Народні прикмети в цей день.

Вранці сильно пахне травою — до гарної та теплої погоди.

Сонце зійшло та душно, чекайте зливи.

Велика кількість овочів — до щедрого врожаю огірків.